Boşanma Davası Nasıl Açılır?

Boşanma Davası Nasıl Açılır? sorusuna gerekli cevapların verildiği bu yazıyı okuyarak Boşanma Davası açmak için neler yapılması gerektiğini öğrenmiş olacaksınız.

Daha Önce Boşanma Davası Nasıl Açılır yazısını paylaşmıştık. Bu yazıyı okuyarak Boşanma Davasının nasıl açılacağına dair bilgi sahibi olabilirsiniz. Temel olarak; Boşanma Davaları, Anlaşmalı Boşanma ve Çekişmeli Boşanma olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Anlaşmalı Boşanma kısa sürede tamamlanırken, Çekişmeli Boşanma Davaları uzun sürebilmektedir.

☆ Boşanma Davası açmadan önce yapılması gerekenler

Boşanma Davası nasıl açılır? Boşanma davası açmadan önce boşanma türü ile ilgili seçim yapılmalıdır. Anlaşmalı Boşanmak isteniyorsa; Anlaşmalı Boşanma Dilekçesi ve Protokol hazırlanması gerekir. Çekişmeli Boşanmak isteniyorsa; Çekişmeli Boşanma Dilekçesi hazırlanması ve delillerin de Boşanma Dilekçesi ile birlikte ibraz edilmesi gerekmektedir.

☆ Çekişmeli Boşanma Dilekçesinde Karşı Tarafın Kusurları

Çekişmeli Boşanma davası açacak kişiler, karşı tarafın kusurlarını mahkemeye delil olarak sunması gerekmektedir. Bu sebeple haklı olduğunu, haksızlığa uğradığını iddia edebilecektir. Bu durum; Dava’nın haklı olan tarafın lehine sonuçlanma ihtimalini artıracaktır.

☆ Boşanma Davası Açacaklara Tavsiyeler

En kısa sürede boşanmak isteyenler Anlaşmalı Boşanma, Geçimsizlik nedeniyle Çekişmeli Boşanmak isteyenler; tek taraflı Çekişmeli Boşanma davası açmalıdır. Çekişmeli boşanma davaları, Anlaşmalı boşanmaya göre uzun sürebilmektedir. Bu sebeple çoğu zaman Anlaşmalı Boşanma tercih edilir.

☆ Boşanma Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Boşanma dilekçesi yazmamış, bu konuda bilgisi olmayan kişilerin yardım alması gerekmektedir. Web sitemizde bulunan Boşanma Dilekçesi Nasıl Yazılır sayfasını ziyaret ederek bilgi almak mümkündür. Boşanma Dilekçesi Nasıl Yazılır? sorusuna gerekli cevapların bulunduğu içerikler web sitemizdedir.

Boşanma Dilekçesi Yazmadan Önce;
Boşanma Anlaşmalı mı? Çekişmeli mi? bu sorunun yanıtlanması gerekir. Tercihe göre Boşanma Dilekçesi yazılır. Daha önce Boşanma Dilekçesi yazmamış olanlar, online dilekçe hizmeti almak isteyenler web sayfamıza cep telefonu ile bağlanarak “Arzuhalciyi Ara” butonunu kullanabilir.

Boşanma dilekçesi yazmak veya yazdırmak istiyorsanız bu konuda daha önce dilekçe yazmış, tecrübe sahibi olan Has Arzuhalci’den dilekçe hizmeti almanız tavsiye edilmektedir.

Has Arzuhalci’ye ulaşmak çok kolaydır. Yapılması gereken işlem Cep telefonu ile web sitesine bağlanarak “Arzuhalciyi Ara” butonunu kullanmaktır.

Web sitemizde Boşanma davası ile ilgili pek çok bilgi bulunmaktadır. Bu konuda arama yapabilirsiniz. Dilekçe ücreti ile ilgili bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Çalışma Saatleri

Pazartesi:09:00–22:00
Salı:09:00–22:00
Çarşamba:09:00–22:00
Perşembe:09:00–22:00
Cuma:09:00–22:00
Cumartesi:09:00–22:00
Pazar:09:00–22:00

Bize ulaşmak için

Mobil cihazlar üzerinden web sitemize bağlanarak "Arzuhalciyi ara" veya "Whatsapp iletişim" butonlarını kullanabilirsiniz.
Arzuhalciyi Ara
Whatsapp İletişim