Anlaşmalı Boşanma Davası Nasıl Açılır?

☆ Anlaşmalı Boşanma Davası Nasıl Açılır?

Anlaşmalı Boşanma Davası Nasıl Açılır? Anlaşmalı Boşanma Dilekçesi ve Protokolü ile Aile Mahkemesi’ne açılır. Anlaşmalı Boşanma kısa süre içerisinde tamamlanır. Bu sebeple en çok başvurulan Boşanma yöntemlerinden biridir. Anlaşmalı Boşanma Davası açmadan önce paylaştığımız açıklamaları okumanız faydalı olacaktır. Anlaşmalı boşanma davası nasıl açılır? sorusuna cevap olabilecek bilgiler bu sayfada paylaşılmıştır.

Boşanma türleri arasında yer alan Anlaşmalı boşanma, kısa sürede boşanmak isteyen çiftlerin tercih ettiği bir boşanma türüdür. Bu nedenle Anlaşmalı boşanma davası nasıl açılır? sorusuna yanıt olabilecek bilgilerin devamı aşağıda paylaşılmıştır.

☆ Boşanma Davası Nasıl Açılır?

Anlaşmalı boşanma davası nasıl açılır? sorusu ile ilgili daha fazla yanıt için okumaya devam edebilirsiniz. Anlaşmalı Boşanmak için hazırlanması zorunlu olan evraklar bulunmaktadır. Biri Anlaşmalı şekilde Boşanma Dilekçesidir. Bahse konu Anlaşmalı hâlde Boşanma Dilekçesinin Teferruatlı şekilde hazırlanması önemlidir. Daha önce Boşanma Dilekçesi yazmamış, Hukuki bilgisi olmayan kişilerin yardım alması tavsiye edilmektedir.

Anlaşmalı, Boşanma Dilekçesini yazmadan önce karşı tarafın Boşanmayı kabul etmesi gerekmektedir. Çünkü; Anlaşmalı şekilde Boşanma dilekçesine ek olarak, dayanak mahiyetinde olan Anlaşmalı Boşanma Protokolü, (Sözleşmesi) hazırlanacaktır. Anlaşmalı şekilde Boşanma gerçekleşmezse Dava Çekişmeli Boşanmaya dönecek ve Dava süreci uzayacaktır. Açıklanan nedenlerle; Anlaşmalı durumda Boşanma Dilekçesi yazılmadan önce, bu hususta kesin karar verilmelidir. Anlaşmalı şekilde Boşanmadan caymaya neden olacak etkenler ortadan kaldırılmalıdır.

☆ Anlaşmalı Boşanma Dilekçesi Nasıl Hazırlanır?

Anlaşmalı hâlde Boşanma Dilekçesi Bilgisayarda hazırlanır. Bahse konu Dava Dilekçesi Aile Mahkemesine verilmektedir. Bu sebeple Anlaşmalı şekilde Boşanma Dilekçesinin başlığında “Aile Mahkemesi Hakimliği’ne” ibaresi yer almalıdır. Ek olarak Anlaşmalı durumda Boşanma Dilekçesinde bulunması gereken bilgiler paylaşılmıştır.

☆ Anlaşmalı Boşanma Dilekçesinde Hangi Bilgiler Bulunmalıdır?

“Aile Mahkemesi Hakimliği’ne” başlığı bulunmalıdır. Ek olarak Dava açacak kişinin Ad, Soyad, T.C. Kimlik numarası, Adres bilgileri bulunmalıdır. Davalının Ad, Soyad, T.C. Kimlik numarası, Adres bilgileri bulunmalıdır. Davanın türü de yazılmalıdır. Misal; Eşler Anlaşmalı Boşanacak ise, Anlaşmalı yöntemle Boşanma. Çekişmeli boşanacak ise, Şiddet Geçimsizlik Nedeniyle (Çekişmeli Boşanma) yazılmalıdır.

☆ Anlaşmalı Boşanma Dilekçesinde Açıklama Nasıl Yazılmalıdır?

Açıklama kısmı Boşanma Dilekçesinin en önemli yeridir. Gerekli açıklamalar eksiksiz açık şekilde yazılmalıdır. Gerekli olan hususların yazılmaması hak kaybına neden olabilmektedir. Boşanma Dava Dilekçesini kendisi yazmak isteyen ama bu hususta bilgisi olmayanlar; Hak kaybına neden olmamak için Boşanma Dilekçesini yazdırmak üzere Arzuhalci’ye gidebilir.

☆ Anlaşmalı Boşanma Dilekçesinde Deliller Önemli mi?

Eşler arasında geçimsizlik olmasına rağmen, dava sürecini uzatmamak için anlaşmalı olarak boşanma yolunu seçen kişi sayısı oldukça fazladır. Maksat Boşanmanın en kısa sürede gerçekleşmesidir. Çekişmeli Boşanma olduğunda Dava süreci her halükarda uzayacağından tercih edilmediği görülmüştür. Anlaşmalı olarak boşanmada eşler kusurlarını Dava dilekçesine yazmaz.

Anlaşmalı olarak Boşanma Davasında her iki taraf Anlaşarak Boşanmayı kabul ettiğinden, eşlerden birinin Davaya Cevap verme durumu yoktur. Bu sebeple Anlaşmalı olarak Boşanma; Evlilik birliğini devam ettirmeye imkan ve ihtimal bulunmadığından Boşanmayı seçmektir.

☆ Anlaşmalı Boşanma Dilekçesini Kim Yazar?

Anlaşmalı olarak Boşanma Dilekçesini Arzuhalci yazar. Anlaşmalı olarak Boşanma Davası açmak için; Türkçe Dil Bilgisi ve Hukuki prosedüre uygun Dilekçe yazılması gerekmektedir. Daha önce Boşanma türü Dava dilekçesi yazmamış kişilerin dilekçesini, Boşanma dava dilekçesi yazmış Arzuhalci’ye yazdırmaları gerekmektedir.

☆ Boşanma Dilekçesini Arzuhalciye Yazdırmak gerekir mi?

Arzuhalci en çok Dilekçe yazan meslek grupları arasında yer almaktadır. Arzuhalcilik mesleğini sürdüren kişilerden bir kısmı; Hukuki prosedürü ve Türkçe Dil bilgisini iyi bilmektedir. Ancak tamamı Türkçe Dil Bilgisi ve Hukuki prosedür konusunda başarılı değildir.

☆ Anlaşmalı Boşanmak için Eşimi ikna Etmeli miyim?

Anlaşmalı olarak Boşanmanın gerçekleşebilmesi için her iki tarafın rızasının olması gerekmektedir. Anlaşmalı şekilde Boşanma Dilekçesinin yanında verilecek olan, her iki tarafın rızası ile İmza altına alınmış Protokol delil mahiyetindedir. Bu sebeple eşler Anlaşmalı şekilde Boşanmak isterse, Protokolde yazılı şartları kabul etmelidir. Eşlerin Rıza ve muvafakatlarına uygun şekilde Anlaşmalı, Boşanma Protokolü hazırlanacaktır. Bu yöntem ile Anlaşmalı şekilde Boşanma gerçekleşmiş olacaktır.

☆ Arzuhalci’ye Dilekçe Yazdırırsam Ne Olur?

Dilekçeni uzmanlaşmış bir Arzuhalci’ye yazdırdığında ödediğin Ücret ekonomik, aldığın hizmet kaliteli olacaktır. 20 yıllık meslek hayatımda 1000’den fazla Anlaşmalı şekilde Boşanma Dilekçesi yazmış biriyim. Bu sebeple; fiyat konusunda zor durumda kalmayacağın, kaliteli hizmet alabileceğin Dilekçe hizmetinden faydalanmanı tavsiye ederim.

☆ Anlaşmalı Boşanma Davasının Ücreti Nedir?

Anlaşmalı şekilde Boşanma Davasının maliyeti / fiyatı Davacıya bağlıdır. Anlaşmalı hâlde Boşanma Davası için binlerce Lira ödemeye gerek yoktur. Dilekçesini iyi bir Arzuhalci’ye yazdıran kişi, Dava masrafları dahil 700-800 TL arasında ücret ödeyecektir.

☆ Anlaşmalı Boşanma Dava Dilekçesini Nasıl Yazdırabilirim?

Telefon veya WhatsApp İletişim yöntemiyle yazdırmak istediğin Dilekçeyi bildirebilirsin. Has Arzuhalci’ye ulaşmak için en kolay yöntem; cep telefonun ile web sitemize bağlanarak “Arzuhalciyi ara” butonunu kullanmaktır.

Web sitemizde paylaştığımız “Boşanma dilekçesi nasıl yazılır” sayfasını inceleyerek boşanma davasının nasıl açılacağı ile ilgili daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. Eğer, anlaşmalı boşanma davası nasıl açılır? sorusuna yanıt arıyorsanız aşağıda yazılı bilgilerden faydalanabilirsiniz.

22 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 • Anlaşmalı Boşanma Davası açmak istiyorum. Dilekçe yazdırmak istiyorum. Bu konuda yardımınıza ihtiyacım var.

  • Anlaşmalı boşanma dilekçesi yazdırmak için; cep telefonunuz ile web sitemize bağlanarak “Arzuhalciyi ara” veya “Whatsapp iletişim” butonunu kullanabilirsiniz. Öngörüşme esnasında; ücret bilgisi tarafınıza iletilmekte, talebiniz hâlinde dilekçeniz yazılarak online gönderilmektedir.

  • Her tür dilekçe ihtiyacınız için; cep telefonunuz ile web sitemize bağlanarak “Arzuhalciyi ara” veya “Whatsapp iletişim” butonunu kullanabilirsiniz.

 • merhaba. boşanma davası açmak istiyorum. eşim istediği şartları yerine getirirsem anlaşmalı boşanacağını söyledi. bende kabul ettim. eşim anlaşmalı boşanmaya ikna oldu. ayrıntılı boşanma dilekçesi yazdırmak istiyorum. tavsiye üzerine burayı buldum. boşanma dilekçesini size yazdırsam ücreti ne olur?

  • Anlaşmalı boşanma dilekçesi ücret bilgisi almak için; cep telefonunuz ile web sitemize bağlanarak “Arzuhalciyi ara” veya “Whatsapp iletişim” butonunu kullanabilirsiniz. Öngörüşme esnasında; ücret bilgisi tarafınıza iletilmektedir.

 • Eşimle 4 aydır ayrı yaşıyoruz. Anlaşmalı Boşanmak istiyoruz. Neler yapmamız gerekiyor? Yardımınıza ihtiyacım var.

  • Bize ulaşmak için; cep telefonunuz ile web sitemize bağlanarak “Arzuhalciyi ara” veya “Whatsapp iletişim” butonunu kullanabilirsiniz.

  • Anlaşmalı boşanma dilekçesi ücret bilgisi almak için; cep telefonunuz ile web sitemize bağlanarak “Arzuhalciyi ara” veya “Whatsapp iletişim” butonunu kullanabilirsiniz. Öngörüşme esnasında; ücret bilgisi tarafınıza iletilmektedir.

 • Eşimle anlaşmalı boşanmaya ikna olduk. Teferruatlı şekilde Anlaşmalı Boşanma Dilekçesi yazdırmak istiyoruz. Dilekçeyi yazabilir misiniz?

  • Türkçe dil bilgisi ve hukuki prosedüre uygun boşanma dilekçesi yazıyoruz. Dilekçe size özel olacaktır. Bize ulaşmak için; cep telefonunuz ile web sitemize bağlanarak “Arzuhalciyi ara” veya “Whatsapp iletişim” butonunu kullanabilirsiniz.

  • Dilekçe ücret bilgisi almak için; cep telefonunuz ile web sitemize bağlanarak “Arzuhalciyi ara” veya “Whatsapp iletişim” butonunu kullanabilirsiniz. Öngörüşme esnasında ücret bilgisi tarafınıza iletilmekte, talebiniz hâlinde dilekçeniz yazılarak online gönderilmektedir.

  • Merhaba, Boşanma dilekçesi ücreti ile ilgili bilgi almak için “arzuhalciyi ara” butonunu kullanabilirsiniz.

  • Bize ulaşmak için; cep telefonunuz ile web sitemize bağlanarak “Arzuhalciyi ara” veya “Whatsapp iletişim” butonunu kullanabilirsiniz.

  • Anlaşmalı boşanma dilekçenizi size özel, türkçe dil bilgisi ve hukuki prosedüre uygun şekilde yazabiliriz. Bize ulaşmak için; Cep telefonunuz ile web sitemize bağlanarak “Arzuhalciyi ara” veya “Whatsapp iletişim” butonunu kullanabilirsiniz.

 • Tavsiye ile size ulaştım. Boşanma davası açmak istiyorum. Dilekçe isteniyor ama dilekçeyi nasıl yazacağımı bilmiyorum. Size nasıl ulaşabilirim ve dilekçe ücreti nedir?

  • Boşanma davası açabilmeniz için; Türkçe dil bilgisi ve hukuki prosedüre uygun şekilde dilekçenizi yazıp online teslim edebiliyoruz. Cep telefonunuz ile web sitemize bağlanarak “Arzuhalciyi ara” veya “Whatsapp iletişim” butonunu kullanabilirsiniz. Öngörüşme esnasında; boşanma dilekçesinin ücret bilgisi, boşanma dilekçesinin ne zaman yazılıp tarafınıza gönderileceği ve benzer bilgiler iletilmektedir.

Çalışma Saatleri

Pazartesi:09:00–22:00
Salı:09:00–22:00
Çarşamba:09:00–22:00
Perşembe:09:00–22:00
Cuma:09:00–22:00
Cumartesi:09:00–22:00
Pazar:09:00–22:00

Bize ulaşmak için

Mobil cihazlar üzerinden web sitemize bağlanarak "Arzuhalciyi ara" veya "Whatsapp iletişim" butonlarını kullanabilirsiniz.
Arzuhalciyi Ara
Whatsapp İletişim