Uyuşturucu Madde Bağımlılığı Tedavisi

uyuşturucu tedavisi
uyuşturucu tedavisi

Uyuşturucu Madde Bağımlılığı Tedavisi İçin Ne Yapılmalıdır?

Uyuşturucu Madde Bağımlılığı Tedavisi için; Tedavi amaçlı Kişisel Korunmaya izin verilmesi talep edilmektedir. Bu talep dilekçe ile yapılmakta olup Nöbetçi Sulh Hukuk Mahkemesi’ne verilmektedir.

Hangi Durumlarda Nöbetçi Sulh Hukuk Mahkemesi’ne başvurulur?

Aynı evde yaşamakta / yakının, Uyuşturucu madde kullanması ve kullandığında Akli dengesinin yerinde olmaması ve benzer durumlar karşısında Sulh Hukuk Mahkemesi’ne başvuru yapılabilmektedir. Bahse konu başvuru Dava Dilekçesi ile yapılabilmektedir.

Tedavi amaçlı Kişisel Korunmaya izin verilmesi talebinin amacı nedir?

Uyuşturucu müptelası olan kişinin Tedavi altına alınarak normal hayat şartlarına dönmesini sağlamaktır. Bu sebeple Sulh Hukuk Mahkemesi’ne dava açılmaktadır. Bahse konu Dava dilekçesinde yer alması gereken bilgiler bulunmaktadır. Dilekçenin en önemli kısmı açıklamalarıdır. Dava dilekçesinin açıklamaları detaylı bir şekilde yazılmalıdır.

Dava Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Tedavi Amaçlı Kişisel Korunmaya İzin Verilmesi Talepli Dava Dilekçesinde Temel Bilgilerin bulunması zorunludur.

  • Davacının Adı Soyadı
  • Davacının T.C. Kimlik Numarası
  • Davacının Adresi
  • Davalı: Hasımsız
  • Dava: Tedavi Amaçlı Kişisel Korunmaya İzin Verilmesi Talebidir.
  • Açıklamalar:
  • Deliller:
  • Sonuç ve İstek:
  • Davacı Adı, Soyadı, Tarih, İmza

Yukarıda paylaştığımız bilgilerin Dava Dilekçesine yazılması gerekmektedir. Dava Dilekçesinde önemli olan Açıklamalar kısmının detaylı şekilde yazılması, Uyuşturucu kullanımı neticesinde gerçekleşen olayların yazılması, uyuşturucu kullanan kişinin daha önce tedavi altına alınıp alınmadığı ve benzer bilgiler bulunmalıdır.

Deliller kısmı önemlidir. Mesela; Daha önce herhangi bir sağlık kurumunda Uyuşturucu Tedavisi görmüş olan kişinin Raporunun fotokopisi de deliller kısmına yazılabilir. Dava dilekçesine ek olarak mevcut tüm somut deliller verilmelidir.

Dilekçe Ücreti nedir?

Bahse konu Dilekçe Ücreti ile ilgili bilgi almak için bize ulaşmak mümkündür. Tedavi amaçlı Kişisel Korunmaya izin verilmesi talepli Dava Dilekçesi, sürekli olarak yazdığımız dilekçeler arasındadır.

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

arzuhalci

Çalışma Saatleri

Pazartesi: 09:00–17:00
Salı: 09:00–17:00
Çarşamba: 09:00–17:00
Perşembe: 09:00–17:00
Cuma: 09:00–17:00
Cumartesi: 09:00–17:00
Pazar: 09:00–17:00
Arzuhalciyi Ara
Whatsapp İletişim