Trafik Cezasına İtiraz Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Trafik cezasına itiraz dilekçesi nasıl yazılır? Trafik cezası itiraz dilekçesi Sulh ceza mahkemesi’ne ibraz edilmek üzere kişiye özel yazılmaktadır. Dilekçenin ekine ise Kimlik fotokopisi ile birlikte Trafik cezası idari para cezası karar tutanağı eklenmektedir.

Trafik cezasına itiraz dilekçesi yazdırmak isteyen online dilekçe hizmetimizden istifade edebilir. Ekonomik ücret karşılığında kişiye özel Trafik cezasına itiraz dilekçesi yazılmaktadır. Dilekçe yazdırmak için; web sitemize cep telefonunuz ile bağlanarak “Arzuhalciyi ara” veya “Whatsapp iletişim” butonunu kullanabilirsiniz. Dilekçenizi kendiniz yazmak istiyorsanız Trafik cezası itiraz dilekçesinde hangi bilgilerin bulunduğu, kişiye özel itiraz nedenleri, giriş gelişme ve sonuç bilgileri aşağıda paylaşılmıştır. Bu bilgiler dahilinde hakkınızda uygulanan Trafik cezası / Trafik idari para cezasına itiraz edebilirsiniz.

☆ Trafik cezası itiraz dilekçesinde bulunması gereken bilgiler nelerdir?

 • ….. Sulh ceza mahkemesi’ne
 • Dosya numarası:
 • İtiraz edenin adı, soyadı, t.c. kimlik numarası
 • İtiraz edenin adresi
 • Karşı taraf:
 • İtiraz edilen karar:
 • İtiraz nedenleri: (Bu bölüm kişiye özel olup açıklamalı şekilde itiraz nedenleri yazılmaktadır. Giriş gelişme ve sonuç kapsamında itiraz nedenlerinizi yazabilirsiniz.)
 • Sonuç ve istek:
 • Ekleri:
  1 adet kimlik fotokopisi
  1 adet trafik idari para cezası karar tutanağı fotokopisi
 • Günün tarihi
 • İtiraz edenin adı, soyadı, imzası

☆ Trafik idari para cezasına itiraz dilekçesinin yazımı teknik konudur

Trafik cezası ya da Trafik idari para cezası, “karar tutanağı” adı verilen cezanın nerede, hangi sebeple, ne kadar uygulandığına dair evrak incelenerek yazılır. Türkçe dil bilgisi ve hukuki prosedüre uygun dilekçe gereklidir. Daha önce Trafik cezasına itiraz dilekçesi yazmamış, Trafik idari para cezasına itiraz etmemiş, bilgi ve tecrübesi olmayan kişiler online dilekçe hizmetimizden istifade edebilir.

☆ Trafik cezasına itiraz dilekçe ücreti nedir?

Dilekçe yazım ücretlerimiz ekonomik ücret kapsamında olup bütçenize uygundur. Trafik cezası / Trafik idari para cezasına itiraz dilekçesi yazdırmak için fahiş fiyat ödemenize gerek yoktur. Güncel fiyat bilgisi almak için web sitemize mobil cihazlar veya cep telefonu ile bağlanarak “Arzuhalciyi ara” veya “Whatsapp iletişim” butonunu kullanabilirsiniz. Öngörüşme esnasında dilekçe ücret bilgisi tarafınıza iletilmekte, talep etmeniz hâlinde kısa sürede dilekçeniz yazılmakta ve online teslim edilmektedir.

☆ Trafik cezasına itiraz dilekçesi ne kadar sürede yazılır?

Trafik cezasına itiraz dilekçesi, dilekçeyi yazan kişiye göre değişik sürelerde yazılmaktadır. Has Arzuhalci olarak; 45 – 60 dakika sürede dilekçeyi yazıp online teslim edebiliyoruz. Türkçe dil bilgisi ve hukuki prosedüre uygun yazdığımız dilekçeler müşterilerimizin memnuniyetini sağlamaktadır.

☆ Trafik cezasına itiraz dilekçe teslimat süresi nedir?

Kişiye özel; Trafik cezası veya Trafik idari para cezasına itiraz dilekçesinin teslimatı, dilekçenin yazımı bittikten hemen sonra yapılmaktadır. Güncel teslimat süresi ile ilgili bilgi almak için bize hemen ulaşabilirsiniz. Acil dilekçe ihtiyacınız için yine online dilekçe hizmetimiz devam etmektedir.

Web sitemizde paylaştığımız Trafik cezasına itiraz dilekçesi nasıl yazılır sayfasını incelediniz mi?

8 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 • Haksız yere yazılan trafik cezasına itiraz etmek istiyorum. Daha önce dilekçe yazmadığım için bu konuda bilgim yok. Dilekçe yazdırmak istiyorum. Ceza iptal olur mu?

  • Trafik cezasına itiraz dilekçesini size özel, Türkçe dil bilgisi ve hukuki prosedüre uygun şekilde yazabiliriz. Cep telefonunuz ile web sitemize bağlanarak “Arzuhalciyi ara” veya “Whatsapp iletişim” butonunu kullanabilirsiniz. Detaylı bilgiler öngörüşme esnasında iletilmektedir.

  • Trafik cezasına itiraz dilekçesi Türkçe dil bilgisi ve hukuki prosedüre uygun şekilde yazılıp tarafınıza teslim edilmektedir. Dilekçe yazdırmakta kararlı olduğunuzda cep telefonunuz ile web sitemize bağlanarak “Arzuhalciyi ara” veya “Whatsapp iletişim” butonunu kullanabilirsiniz. Öngörüşme esnasında; ücret bilgisi, dilekçenin ne zaman yazılıp tarafınıza gönderileceği ve benzer bilgiler iletilmektedir.

 • Hakkımda uygulanan trafik cezasına itiraz edeceğim. Dilekçe yazmasını bilmiyorum dilekçe yazdırırsam ücreti ne olacak?

  • Trafik cezası itiraz dilekçesini Türkçe dil bilgisi ve hukukî prosedüre uygun yazıyoruz. Ücret bilgisi almak için; cep telefonunuz ile web sitemize bağlanarak “Arzuhalciyi ara” veya “Whatsapp iletişim” butonunu kullanabilirsiniz. Öngörüşme esnasında; ücret bilgisi tarafınıza iletilmektedir.

  • Trafik cezasına itiraz dilekçenizi Türkçe dil bilgisi ve hukuki prosedüre uygun şekilde yazabiliriz. Dilekçe ücreti bütçenize uygundur. Ücret bilgisi almak için; cep telefonunuz ile web sitemize bağlanarak “Arzuhalciyi ara” veya “Whatsapp iletişim” butonunu kullanabilirsiniz. Öngörüşme esnasında; ücret bilgisi tarafınıza iletilmekte, talebiniz hâlinde dilekçeniz yazılarak online gönderilmektedir.

Çalışma Saatleri

Pazartesi: 09:00–17:00
Salı: 09:00–17:00
Çarşamba: 09:00–17:00
Perşembe: 09:00–17:00
Cuma: 09:00–17:00
Cumartesi: 09:00–17:00
Pazar: 09:00–17:00

Bize ulaşmak için

Mobil cihazlar üzerinden web sitemize bağlanarak "Arzuhalciyi ara" veya "Whatsapp iletişim" butonlarını kullanabilirsiniz.
Arzuhalciyi Ara
Whatsapp İletişim