Tek celsede boşanmak için ne yapılmalıdır?

Tek celsede boşanmak için Anlaşmalı boşanma tercih edilmektedir. Anlaşmalı boşanmak için temel şartlar; evlilik süresinin 1 yıldan az olmaması, anlaşmalı boşanma dilekçesi ile birlikte anlaşmalı boşanma protokolünün aile mahkemesine ibraz edilmesi, boşanmak için eşlerin karşılıklı rıza ve muvafakatı gereklidir. Bu bilgiler Tek celsede boşanmak için ne yapılmalıdır? sorusuna yanıt olabilir.

Tek celsede boşanmak isteyen Anlaşmalı Boşanma davası açmalıdır

Tek celsede ya da diğer tabir ile en kısa sürede boşanmak isteyen, evlilik süresi 1 yılı geçmiş evli çiftler Anlaşmalı boşanmayı tercih etmelidir. Daha önce web sitemizde Anlaşmalı boşanma ve Çekişmeli boşanma ile ilgili bilgiler paylaşılmıştır. Bu bilgilere ek olarak Çekişmeli boşanmanın Anlaşmalı boşanmaya kıyasla uzun zaman sürdüğü belirtilmiştir.

Anlaşmalı boşanma tek celsede tamamlanmaktadır

Anlaşmalı boşanma davası açıldığında mali içtimai durum araştırması yapılmamaktadır. Anlaşmalı boşanma dava dilekçesinin ekinde ibraz edilen boşanma protokolünde açık şekilde “boşanma şartları” yazılı olur. Boşanma protokolü sayesinde evli çiftlerin karşılıklı rıza ve muvafakatları ile boşanma şartları imza altına alınmış olur. Böylece boşanma işlemi kısa sürede tamamlanabilmektedir.

Boşanma dilekçesi nasıl yazılmalıdır?

Boşanma davası açmak için, ayriyeten tüm davalar için dilekçe yazılmalıdır. Bu konuda bilgi ve tecrübe sahibi olmayan, yardıma ihtiyaç duyan kişi için online dilekçe hizmetimiz bulunmaktadır. Kişi, kendi dilekçesini yazabilecek bilgiye sahip ise, araştırmasını yaparak özellikle de web sitemizde paylaştığımız makaleleri okuyarak boşanma dilekçesini nasıl yazacağına dair bilgi sahibi olabilirsiniz. Boşanma dilekçesinde hangi bilgilerin olması gerektiği belirtilmiştir.

Boşanma dilekçesi nasıl yazılmalıdır? Boşanma davası ve boşanma süreci ile ilgili sorulara yanıt olabilecek yardımcı bağlantılar;

Yukarıda paylaştığımız bağlantılardan yardım alarak boşanma süreci ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz. Boşanma davası açmak istiyorsanız size özel boşanma dilekçesine ihtiyacınız vardır. Boşanma dilekçesinin yazımı ile ilgili bilgi sahibi değilseniz Has Arzuhalcinin online dilekçe hizmetinden alabilirsiniz.

Has Arzuhalci’ye ulaşmak için mobil cihazlar üzerinden “Arzuhalciyi ara” veya “Whatsapp iletişim” butonları kullanılır.

Web sitemizde paylaştığımız Hemen boşanmak istiyorum sayfasını incelediniz mi?

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Çalışma Saatleri

Pazartesi: 09:00–17:00
Salı: 09:00–17:00
Çarşamba: 09:00–17:00
Perşembe: 09:00–17:00
Cuma: 09:00–17:00
Cumartesi: 09:00–17:00
Pazar: 09:00–17:00

Bize ulaşmak için

Mobil cihazlar üzerinden web sitemize bağlanarak "Arzuhalciyi ara" veya "Whatsapp iletişim" butonlarını kullanabilirsiniz.
Arzuhalciyi Ara
Whatsapp İletişim