Tazminat Davasına Cevap Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Tazminat Davasına cevap dilekçesi nasıl yazılır? Aleyhinde Tazminat davası açılmış olan kişiye Dava dilekçesi ve Tensip zaptı tebliğ edilmekte cevap verebilmesi için 2 hafta (14 gün kadar) yasal süre verilmektedir. Bu süre içerisinde Davaya cevap verilmesi gerekir. Aleyhinde Tazminat davası açılmış olan kişi, davaya cevap dilekçesinin yazımı konusunda Arzuhalci’den yardım alabilir.

☆ Tazminat Davasına Cevap

Aleyhinde tazminat davası açılmış olan kişi davanın türünü bilmelidir. Açılan dava Maddi veya Manevi tazminat davası olabilir. Dava dilekçesinin incelenip irdelenmesi ve bu şekilde cevap dilekçesi yazılması gerekir. Bu nedenle Tazminat davasına cevap dilekçesinin yazımı konusunda bilgi ve tecrübesi olmayan kişiler yardım almalıdır.

☆ Tazminat Dava Dilekçesinin Tebliği

Yukarıda açıklandığı üzere, Dava dilekçesi davalıya tebliğ edilmekte ve ekinde Tensip zaptı bulunmaktadır. Yasal süre 2 hafta (15 gündür) ancak bu net olarak Tensip zaptında görülür. Tensip zaptında 2 hafta süre yazıyorsa 2 hafta süredir. Cevap süresinin geçirilmesi veya geç cevap verilmesi durumunda yasal süre içerisinde cevap verilmediğinden bahisle verilen cevap geçersiz sayılabilir.

☆ Tazminat Davasına İtiraz

İlk itiraz adı verilen yöntemle verilen cevapta davaya itiraz öne sürülebilir. Ancak itiraz ederken detaylı bir açıklama yapmak gerekir. Neye itiraz edildiği açık bir şekilde yazılmalı, itiraz nedeniyle davanın reddedilmesi için talepte bulunmak mümkündür. Tazminat Davasına cevap dilekçesinin yazımı için Has Arzuhalci’den Dilekçe hizmeti almak mümkündür.

☆ Tazminat Davasına Cevap Dilekçesinin Yazım Süresi Nedir?

Tazminat davasına cevap dilekçesi yazmadan önce cevap dilekçesi incelenmeli, gerekiyorsa ilk itirazlar cevap dilekçesinin önbölümünde yer almalıdır. Tazminat davasına cevap dilekçesinin yazımı teknik bir konudur. Bu sebeple Yazım süresi minimum 60 – 120 dakika sürebilmektedir. Yine davanın konusuna göre bu süre artış gösterebilir.

☆ Tazminat Davasına Cevap Dilekçesinin Ücreti Nedir?

Tazminat davasına cevap dilekçesinin ücreti değişkendir. Tazminat dava konusunun ne olduğu, Tazminat dava dilekçesi de incelenerek ücreti hakkında net bilgi vermek mümkündür. Ancak, Has Arzuhalcinin yazdığı dilekçeler hesaplıdır. Bu sebeple cep telefonu ile web sitemize bağlanarak “arzuhalciyi ara” butonu aracılığı ile ücret bilgisi almak mümkündür.

☆ Tazminat Davasına Cevap Dilekçesini kim yazar?

Tazminat Davasına Cevap dilekçesini Has Arzuhalci yazar. Davaya cevap ve pek çok türde Tazminat davasına cevap dilekçesi yazılmaktadır. Yukarıda açıklandığı üzere “arzuhalciyi ara” butonunu kullanarak ücret bilgisi almak için öngörüşme yapabilirsiniz. Dava dilekçesinin tebliğinden itibaren fazla zaman geçirmeden (2 hafta) süre içerisinde cevabı ibraz etmek gerekir. Size özel yazılacak Tazminat Davasına cevap dilekçesi ile bir kaç saat içerisinde dilekçenizi teslim alabilirsiniz. Bu sayfada açıklandığı üzere, size özel Tazminat davasına cevap dilekçesi yazılarak Online olarak gönderilir.

☆ Tazminat Davasına Cevap Dilekçesinde olması gereken bilgiler

 • … Mahkemesi Sayın Hakimliği’ne (Burada ilgili mahkeme başlık olarak yazılıdır)
 • Dosya numarası
 • Cevap veren Davalının Adı, Soyadı, T.C. Kimlik numarası
 • Cevap veren Davalının adresi
 • Davacının Adı, Soyadı, T.C. Kimlik numarası
 • Davacının Adresi
 • Varsa Davacı Vekilinin Adı, Soyadı (UETS adresi)
 • Konu: Davaya karşı cevaplarımın sunulmasıdır.
 • Açıklamalar:
 • Hukuki sebepler:
 • Sonuç ve Talep:
 • Ekler:
 • Tarih:
 • Cevap veren davalının adı, soyadı, imzası

Yukarıda açıklanan temel bilgilerdir. Pek çok davaya cevap dilekçesinde bulunur. Açıklama kısmı önemlidir. Açıklama kısmının net anlaşılması Türkçeye uygun olması önemlidir. Cevap dilekçesi yazarken hukuki terimlerde kullanılmaktadır.

Tazminat Davasına Cevap dilekçesi yazdırmak isteyenler Has Arzuhalci’ye ulaşabilir. “Arzuhalciyi Ara” butonunu kullanarak ücret bilgisi almak mümkündür. Daha fazla bilgi almak için: Manevi Tazminat Davasına Cevap sayfasını inceleyebilirsiniz.

8 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Hakkımda haksız yere açılmış olan tazminat davası var. Bu davaya cevap dilekçesi yazdırmak istiyorum. Fiyatını öğrenebilir miyim?

  • Davaya cevap dilekçesi sürekli olarak yazdığımız dilekçeler arasındadır. Size özel yazılacak dilekçenin Fiyatını öğrenmek için cep telefonunuz ile web sitemize bağlanarak “arzuhalciyi ara” butonunu kullanabilirsiniz.

 • Tazminat davasına cevap dilekçesi yazdırmak istiyorum. Bu konuda araştırma yaptım. Kafam çok karışık ve dilekçeyi yazacak bilgimde yok. Ücreti hakkında bilgi verebilir misiniz?

  • Size özel cevap dilekçesi yazabiliriz. Dilekçe ücret bilgisi almak için web sitemize cep telefonunuz ile bağlanıp “arzuhalciyi ara” butonunu kullanabilirsiniz.

  • Tazminat davasına cevap dilekçenizi Türkçe dil bilgisi ve hukuki prosedüre uygun şekilde yazabiliriz. Dilekçe ücreti bütçenize uygundur. Ücret bilgisi almak için; cep telefonunuz ile web sitemize bağlanarak “Arzuhalciyi ara” veya “Whatsapp iletişim” butonunu kullanabilirsiniz. Öngörüşme esnasında; ücret bilgisi tarafınıza iletilmekte, talebiniz hâlinde dilekçeniz yazılarak online gönderilmektedir.

  • Tazminat davası olmak üzere tüm davalara cevap dilekçesi yazıyoruz. Bize ulaşmak için; cep telefonunuz ile web sitemize bağlanarak “Arzuhalciyi ara” veya “Whatsapp iletişim” butonunu kullanabilirsiniz. Öngörüşme esnasında ücret bilgisi tarafınıza iletilmekte, talebiniz hâlinde dilekçeniz yazılarak online gönderilmektedir.

Çalışma Saatleri

Pazartesi:09:00–22:00
Salı:09:00–22:00
Çarşamba:09:00–22:00
Perşembe:09:00–22:00
Cuma:09:00–22:00
Cumartesi:09:00–22:00
Pazar:09:00–22:00

Bize ulaşmak için

Cep telefonunuz ile web sitemize bağlanarak "Arzuhalciyi ara" veya "Whatsapp iletişim" butonunu kullanabilirsiniz.
Arzuhalciyi Ara
Whatsapp İletişim