Savunma Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Savunma dilekçesi nasıl yazılır? Savunma dilekçesi hukuki prosedüre uygun biçimde yazılmalıdır. Savunma dilekçesi yazmak için Yazı işleri konusunda teknik bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Daha önce savunma dilekçesi yazmadıysanız Has Arzuhalciden yardım almanızı öneririz. Savunma dilekçesinde hangi bilgilerin bulunması gerektiği, savunma dilekçesinin püf noktaları paylaşılmıştır.

NOT: Dilekçe yazmak için vakit kaybetmek istemeyenler Hukuki prosedüre uygun savunma dilekçesi yazdırabilir. Bizden online dilekçe hizmeti alan binlerce müşterimiz bulunmaktadır. Dilekçe yazdırmak istiyorsanız cep telefonunuz ile web sitemize bağlanarak “Arzuhalciyi Ara” butonunu kullanabilirsiniz. Savunma dilekçesi usulüne uygun yazılarak Whatsapp üzerinden PDF formatında online teslim edilmektedir.

Savunma Dilekçesi Nasıl Yazılır

Savunma Dilekçesi Nasıl Yazılır? Dilekçe sahibinin lehine olan hususları içerir Türkçe dil bilgisi ve hukuki prosedüre uygun yazılmalıdır. Aleyhinize açılmış olan davaya karşı savunma dilekçesi yazabilir veya Has Arzuhalciye yazdırabilirsiniz. Savunma dilekçesinin içeriği kişiye özel olmalı, ezbere dilekçe yazmaktan kaçınılmalı, gerektiği taktirde savunma dilekçesinin yazımı konusunda Has Arzuhalciden destek alınmalıdır.

Savunma dilekçesi, savunma dilekçesinin ibraz edileceği kuruma, Türkçe dil bilgisi ve hukuki prosedüre uygun yazılır. Savunma dilekçesi nasıl yazılır? sorusunun cevabı detayları ile birlikte bu sayfada paylaşılmıştır. Savunma dilekçesinin yazımı için desteğe ihtiyaç duyan online dilekçe hizmetimizden alabilir. Savunma dilekçesini kendisi yazmak isteyen; bu sayfada paylaştığımız bilgilerden istifade edebilir. Savunma dilekçesi nasıl yazılır? sorusunun tamamına yanıt alabilmek için aşağıda paylaştığımız bilgileri okumanız tavsiye edilmektedir. ↓

Savunma dilekçesinin kalem ile değil, bilgisayar ortamında kelime işlemci programları vasıtası ile yazılması tavsiye edilir. Ceza ve Hukuk Mahkemesine savunma dilekçesi yazabilmek için gerekli olan bilgileri ayrıntıları ile birlikte bu sayfada paylaştık. Savunma Dilekçesi Nasıl Yazılır? sorusuna yanıt bulmak için bu sayfadaki açıklamaların tamamını okumanızı tavsiye ediyoruz. Savunma dilekçesinde hangi bilgilerin bulunması gerektiği, yazım işlemi esnasında uygulanması gereken işlemler bu sayfada yer almaktadır.

Dilekçe yazdırmak isteyenler için Online Dilekçe hizmetimiz vardır. Adli ve İdari dilekçe yazım işlemi için yeterli bilginiz yoksa, vakit kaybetmeden web sitemize cep telefonunuz ile bağlanarak “Arzuhalciyi Ara” veya “Dilekçe Yazdır” butonunu kullanabilirsiniz. Ön görüşme esnasında dilekçe ücreti tarafınıza bildirilir. Ekonomik ücret karşılığında dilekçeniz yazılarak online teslim edilir.

Savunma dilekçesi nasıl yazılır
Savunma dilekçesi nasıl yazılır

Savunma Dilekçesi Kişiye Özel Olmalıdır

Savunma dilekçesi kişiye özel, hukuki prosedüre uygun, savunma sunanın lehine hususları içerir biçimde yazılmalıdır. Savunma istenen konu ile ilgili evrağın incelenmesi gerekmektedir. Savunma dilekçesi yazacak bilgi ve tecrübeye sahip olmayanlar için online dilekçe hizmetimiz bulunmaktadır.

Savunma Dilekçesinde Hangi Bilgiler Bulunur?

 • Savunmanın sunulacağı merciinin adı
 • Dosya numarası
 • Savunma sunanın Adı Soyadı, T.C. Kimlik numarası, adresi
 • Karşı tarafın Adı Soyadı, T.C. Kimlik numarası, adresi
 • Konu: Savunmamın yazılı olarak sunulmasıdır.
 • Savunma Dilekçesinin Açıklamaları
 • Savunma sunanın Lehine olan Deliller (varsa)
 • Sonuç ve talep
 • Günün tarihi
 • Ad – soyad imza

Kişi aleyhinde açılmış olan Ceza Davası için hazırlanan İddianame incelenmelidir. Karşı tarafın beyan / ifadeleri incelenmelidir. Aleyhinde Ceza Davası açılmış kişi hakkındaki suçlamalara cevap verilmelidir. Varsa aleyhinde Ceza Davası açılmış kişi tarafından Ceza Dava dosyasına delil ibraz edilmelidir. Aleyhinde Ceza Davası açılmış olan kişinin savunmaları yazıya geçirilir. Aslen suçlu olmadığı, hakkında Ceza Davası açılarak suçlu iddia edildiği, somut bir delil olmadığı, suçsuz olduğunu ispatlayan bilgi ve belgeleri varsa mutlaka mahkeme dosyasına ibraz etmesi gerekmektedir.

Savunma Dilekçesi Verebilmek İçin Yasal Süre Nedir?

Evrağın tebliğ tarihinden itibaren 14 gündür. Yaşanan Gecikme sebebiyle mazeret belirtilerek (varsa belge ibraz edilerek) diğer nedenlerle Gecikmiş Savunma dilekçesi de verilebilmektedir. Herhangi bir kuruma savunma dilekçesi verebilmek için yasal süre; tebliğ edilen evrakta açıkça yazılıdır.

Karşı Tarafın Sanık veya Şüpheli Hakkındaki İddiaları Doğru mu?

Suç şüphesi altında bulunan, Davada sanık konumunda olan kişinin hakkındaki iddialar doğru mu? Eğer doğru değilse doğru olmadığı yönünde kanaat oluşturacak Açıklamalı savunma dilekçesi hazırlanmalıdır. Dilekçeye ek olarak Savunmanın doğruluğunu kanıtlayacak bilgi ve belgeler Savunma Dilekçesi ile birlikte ilgili makama ibraz edilmelidir.

Kişiye Özel Savunma

Savunma dilekçesi kişiye özel olmalıdır

Kişiye özel savunma dilekçesi nasıl yazılır? Savunma dilekçesi anlaşılabilir ve aynı zamanda kolaylıkla okunabilir olmalıdır. Bu hususta Türkçe Dil Bilgisi ve Hukuki prosedür uygulanması gerekir. Türkçe Dil Bilgisi Tekniğinin iyi kullanılamadığı durumlarda dilekçe yazımı konusunda yardım alınmalıdır. Yazı İşleri ile uğraşan, Teknik bilgiye sahip ve daha önce çok defa Dilekçe yazmış olan Has Arzuhalci’den yardım alabilirsiniz.

Savunma Dilekçesi Yazdırmak İstiyorum Diyenler için

Savunma dilekçesi yazdırmak isteyenler Has Arzuhalci’den yardım alabilir. Resmi ve özel kurumlara hukuki prosedüre uygun dilekçe hizmeti vermekteyiz. Dilekçe yazdırmak isteyenler cep telefonu ile web sitemize bağlanarak “Arzuhalciyi ara” butonunu kullanabilir.

Savunma Dilekçesinin Ücreti nedir?

Savunma dilekçesinin yazımı için dilekçe hizmeti almak isteyen fazla sayıda kişi bulunmaktadır. Dilekçeyi yazdırmadan önce ücretin bütçeye uygun olması tercih edilmektedir. Dilekçe ücretinin bütçeye uygun olup olmadığı güncel ücret bilgisi alınarak öğrenilebilir. Dilekçe ücretini öğrenmek için; web sitemize cep telefonunuz ile bağlanarak “Arzuhalciyi ara” veya “Dilekçe Yazdır” butonunu kullanabilirsiniz.

Savunma Dilekçesi Kalemle Yazılabilir mi?

Teknolojinin gelişmesi ve yaygınlaşması ile birlikte dilekçeler bilgisayarda yazılıp yazıcılar aracılığı ile çıktı alınmakta ve ilgili kuruma teslim edilmektedir. Kişi isterse kendi dilekçesini kalem ile yazıp ilgili kuruma teslim edebilir. Bu eylemin negatif yönünün ortaya çıkmaması için, dilekçenin açık ve net bir şekilde okunabilir olması gerekir. Dilekçe okunamadığı taktirde olumsuz sonuçlar meydana gelebilir. Bu nedenle Savunma Dilekçesini okunabilir şekilde bilgisayar ortamında yazmak gerekmektedir. Yazısı güzel olan kişiler ise Tükenmez kalem ile Savunma Dilekçesini yazabilir. Bu konuda bir kural bulunmamaktadır. Savunma dilekçesinin açık ve net bir şekilde okunması önemlidir.

59 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • Savunma dilekçesi Türkçe dil bilgisi ve hukuki prosedüre uygun şekilde yazılmaktadır. Dilekçe ücreti bütçenize uygundur. Ücret bilgisi almak için; cep telefonunuz ile web sitemize bağlanarak “Arzuhalciyi ara” veya “Dilekçe Yazdır” butonunu kullanabilirsiniz. Öngörüşme esnasında; ücret bilgisi tarafınıza iletilmekte, talebiniz hâlinde dilekçeniz yazılarak online gönderilmektedir.

  • Her tür dilekçe; Türkçe dil bilgisi ve hukuki prosedüre uygun şekilde yazılmaktadır. Dilekçe ücreti bütçenize uygundur. Ücret bilgisi almak için; cep telefonunuz ile web sitemize bağlanarak “Arzuhalciyi ara” veya “Dilekçe Yazdır” butonunu kullanabilirsiniz. Öngörüşme esnasında; ücret bilgisi tarafınıza iletilmekte, talebiniz hâlinde dilekçeniz yazılarak online gönderilmektedir.

 • Acil savunma dilekçesi yazmam gerekiyor. Bu konuda bilgim yok. Daha önce savunma dilekçesi yazmadım. Savunma dilekçesi yazdırabilir miyim?

  • Savunma dilekçenizi Türkçe dil bilgisi ve hukuki prosedüre uygun şekilde yazabiliriz. Dilekçe ücreti bütçenize uygundur. Ücret bilgisi almak için; cep telefonunuz ile web sitemize bağlanarak “Arzuhalciyi ara” veya “Dilekçe Yazdır” butonunu kullanabilirsiniz. Öngörüşme esnasında; ücret bilgisi tarafınıza iletilmekte, talebiniz hâlinde dilekçeniz yazılarak online gönderilmektedir.

  • Biz teşekkür ederiz. Her tür dilekçe ihtiyacınız için; cep telefonunuz ile web sitemize bağlanarak “Arzuhalciyi ara” veya “Dilekçe Yazdır” butonunu kullanabilirsiniz. Öngörüşme esnasında; ücret bilgisi tarafınıza iletilmekte, talebiniz hâlinde dilekçeniz yazılarak online gönderilmektedir.

 • Slm ben 1 gün ise gitmedim rahatsızdım ama rapor almadım çünkü hastaneye gidecek halim yoktu amirimi aradım gelemeyeceğimi bildirdim bana tutanak tutup savunmamı istiyor haklarım nedir ne yazmalıyım tesekkürler

  • Merhaba Fahri Bey,

   Savunma dilekçenizi Türkçe dil bilgisi ve hukuki prosedüre uygun şekilde yazabiliriz. Dilekçe ücreti bütçenize uygundur. Ücret bilgisi almak için; cep telefonunuz ile web sitemize bağlanarak “Arzuhalciyi ara” veya “Dilekçe Yazdır” butonunu kullanabilirsiniz. Öngörüşme esnasında; ücret bilgisi tarafınıza iletilmekte, talebiniz hâlinde dilekçeniz yazılarak online gönderilmektedir.

  • Savunma dilekçesi yazdırmak istiyorsanız Online dilekçe hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Ücreti hakkında bilgi almak için web sitemize cep telefonunuz ile bağlanarak “Arzuhalciyi ara” butonunu kullanabilirsiniz. Öngörüşme esnasında dilekçe ücret bilgisi tarafınıza iletilmektedir. İyi günler.

 • Savunma dilekçesi yazacak bilgiye sahip değilim. Daha önce bu konuda dilekçe yazmadığım için savunma dilekçesini size yazdırmak istiyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

  • Has Arzuhalci’ye Hoşgeldiniz,
   Her tür dilekçenizi yazacak bilgi ve tecrübemiz vardır. Öncelikle web sitemize cep telefonunuz ile bağlanarak “Arzuhalciyi Ara” butonunu kullanmanızı öneriyoruz. Öngörüşme esnasında ücret bilgisi verilmektedir. Türkiye’nin hangi ilinde olursanız olun Online dilekçe hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

  • Has Arzuhalci’ye hoşgeldiniz.
   Dilekçe işlemleriniz için; web sitemize cep telefonunuz ile bağlanıp “Arzuhalciyi ara” butonunu kullanabilirsiniz.

  • Has Arzuhalci’ye hoşgeldiniz.
   Savunma dilekçesi ile ilgili sorularınıza cevap bulabilmek için; web sitemize cep telefonunuz ile bağlanarak “Arzuhalciyi ara” veya “Dilekçe Yazdır” butonlarını kullanabilirsiniz.

  • Bize ulaşmak için; cep telefonunuz ile web sitemize bağlanarak “Arzuhalciyi ara” veya “Dilekçe Yazdır” butonunu kullanabilirsiniz. Öngörüşme esnasında savunma dilekçesi ücret bilgisi tarafınıza iletilecektir.

 • Savunma dilekçesi yazdırmak istiyorum. Daha önce yazmadığım için ne yazacağımı ve nasıl yazacağımı bilmiyorum. Dilekçe ücreti nedir?

  • Savunma dilekçesi, sürekli olarak yazdığımız dilekçeler arasında yer almaktadır. Dilekçe yazdırmak ve dilekçe ücret bilgisi almak için; cep telefonunuz ile web sitemize bağlanarak “Arzuhalciyi ara” veya “Dilekçe Yazdır” butonunu kullanabilirsiniz. Yazdığımız dilekçeler Türkçe dil bilgisi ve hukuki prosedüre uygundur.

  • Savunma dilekçenizi Türkçe dil bilgisi ve hukuki prosedüre uygun şekilde yazabiliriz. Dilekçe ücreti bütçenize uygundur. Ücret bilgisi almak için; cep telefonunuz ile web sitemize bağlanarak “Arzuhalciyi ara” veya “Dilekçe Yazdır” butonunu kullanabilirsiniz. Öngörüşme esnasında; ücret bilgisi tarafınıza iletilmekte, talebiniz hâlinde dilekçeniz yazılarak online gönderilmektedir.

  • Savunma dilekçenizi Türkçe dil bilgisi ve hukuki prosedüre uygun şekilde yazabiliriz. Dilekçe ücreti bütçenize uygundur. Ücret bilgisi almak için; cep telefonunuz ile web sitemize bağlanarak “Arzuhalciyi ara” veya “Dilekçe Yazdır” butonunu kullanabilirsiniz. Öngörüşme esnasında; ücret bilgisi tarafınıza iletilmekte, talebiniz hâlinde dilekçeniz yazılarak online gönderilmektedir.

  • Savunma dilekçesi sürekli olarak yazdığımız dilekçeler arasında yer almaktadır. Savunma dilekçesi yazdırmak için; cep telefonunuz ile web sitemize bağlanarak “Arzuhalciyi ara” veya “Dilekçe Yazdır” butonunu kullanabilirsiniz. Öngörüşme esnasında ücret bilgisi tarafınıza iletilmekte, talebiniz hâlinde dilekçeniz yazılarak online gönderilmektedir.

  • Savunma dilekçesini Türkçe dil bilgisi ve hukuki prosedüre uygun biçimde yazıyoruz. Bize ulaşmak için; cep telefonunuz ile web sitemize bağlanarak “Arzuhalciyi ara” veya “Dilekçe Yazdır” butonunu kullanabilirsiniz.

  • Savunma dilekçesini Türkçe dil bilgisi ve hukuki prosedüre uygun biçimde yazıyoruz. Bize ulaşmak için; cep telefonunuz ile web sitemize bağlanarak “Arzuhalciyi ara” veya “Dilekçe Yazdır” butonunu kullanabilirsiniz. Öngörüşme esnasında ücret bilgisi tarafınıza iletilmekte, talebiniz hâlinde dilekçeniz yazılarak online gönderilmektedir.

  • Savunma dilekçenizi Türkçe dil bilgisi ve hukuki prosedüre uygun biçimde yazabiliriz. Ücret bilgisi almak için; cep telefonunuz ile web sitemize bağlanıp “Arzuhalciyi ara” veya “Dilekçe Yazdır” butonunu kullanabilirsiniz. Öngörüşme esnasında ücret bilgisi tarafınıza iletilmekte, talebiniz hâlinde dilekçeniz yazılarak online gönderilmektedir.

  • Sağlık Raporuna İtiraz Dilekçesini Türkçe dil bilgisi ve hukuki prosedüre uygun biçimde yazabiliriz. Dilekçe yazdırmak için; cep telefonunuz ile web sitemize bağlanarak “Arzuhalciyi ara” veya “Dilekçe Yazdır” butonunu kullanabilirsiniz.

  • Savunma, sürekli yazdığımız dilekçeler arasındadır. Dilekçe Fiyat bilgisi almak için cep telefonunuz ile web sitemize bağlanarak “Arzuhalciyi Ara” veya “Dilekçe Yazdır” butonunu kullanabilirsiniz.

  • Savunma Dilekçesini Türkçe dil bilgisi ve hukuki prosedüre uygun biçimde yazabiliriz. Cep telefonunuz ile web sitemize bağlanarak “Arzuhalciyi Ara” veya “Dilekçe Yazdır” butonunu kullanabilirsiniz.

  • Savunma dilekçesinin gerekli olup olmadığına dair bilgi almak için; Cep telefonunuz ile web sitemize bağlanarak “Arzuhalciyi Ara” veya “Dilekçe Yazdır” butonunu kullanabilirsiniz. Tarafınıza bilgi verilmekte, talebiniz hâline dilekçeniz ekonomik ücret kapsamında yazılarak tarafınıza gönderilmektedir.

  • Merhaba,
   Türkiye’nin 81 iline Online dilekçe hizmeti sunuyoruz. Dilekçe yazdırmak için; “Arzuhalciyi Ara” veya “Dilekçe Yazdır” butonunu kullanabilirsiniz.

  • Dilekçe ücreti yazılan dilekçenin türüne göre değişkenlik göstermektedir. Net bilgi alabilmek için; cep telefonunuz ile web sitemize bağlanarak “Arzuhalciyi Ara” veya “Dilekçe Yazdır” butonunu kullanabilirsiniz.

  • Dilekçe ücret bilgisi almak için; web sitemize cep telefonunuz ile bağlanarak “Arzuhalciyi Ara” veya “Dilekçe Yazdır” butonunu kullanabilirsiniz. Ön görüşme esnasında ücret bilgisi tarafınıza iletilir. Talebiniz hâlinde dilekçeniz yazılır ve online teslim edilir.

  • Size gelen evrağı göndermeniz durumunda dilekçeniz [ekonomik ücret kapsamında] yazılarak online gönderilmektedir. Bize ulaşmak için; cep telefonunuz ile web sitemize bağlanarak “Arzuhalciyi Ara” veya “Dilekçe Yazdır” butonunu kullanabilirsiniz.

  • İletişim bilgilerimiz mevcuttur. Online dilekçe hizmetimiz ile 60 dakika sürede dilekçenizi yazıp teslim edebiliriz. Yazdırmak istediğiniz dilekçe ile ilgili net bilgi almak için; cep telefonunuz ile web sitemize bağlanarak “Arzuhalciyi Ara” butonunu kullanabilirsiniz.

  • Savunma dilekçesini Türkçe dil bilgisi ve hukuki prosedüre uygun biçimde yazıyoruz. Fiyat almak için; “Arzuhalciyi Ara” butonunu kullanabilirsiniz.

Çalışma Saatleri

Pazartesi:09:00–22:00
Salı:09:00–22:00
Çarşamba:09:00–22:00
Perşembe:09:00–22:00
Cuma:09:00–22:00
Cumartesi:09:00–22:00
Pazar:09:00–22:00

Bize ulaşmak için

Cep telefonunuz ile web sitemize bağlanarak "Arzuhalciyi ara" veya "Dilekçe Yazdır" butonunu kullanabilirsiniz.
Arzuhalciyi Ara
Dilekçe Yazdır