İtiraz Nasıl Yapılır?

İtiraz nasıl yapılır? İtiraz edilecek kuruma dilekçe yazılarak yapılır. İtiraz edilecek kurum ceza mahkemesi veya icra dairesi olabilmektedir. İtiraz dilekçesi ile ilgili daha fazla bilgi aşağıda paylaşılmıştır.

İtiraz konusu ceza mahkemesi veya icra dairesi ile sınırlı değildir. Pek çok kuruma itiraz yapılabilmektedir. Bu nedenle daha önce paylaştığımız İtiraz nasıl yapılır sayfasına ek olarak bu sayfa hazırlanmıştır.

☆ İcraya itiraz edilecek ise yapılması gereken işlemler nelerdir?

Muhataba gelen tebligat incelenmelidir. Tebligatın içerisinde yer alan evrağın en alt kısmında itiraz edilecek mercii yazılı olur. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra detaylı ve açık bir şekilde icraya itiraz dilekçesi yazılması gerekir. Dilekçenin yazım işlemi bitince dilekçe; ıslak imza veya elektronik imza yöntemi ile tamamlanmalıdır. İcraya itiraz durumunda; 1 adet kimlik fotokopisi ve itiraz dilekçesi en yakın İcra dairesine teslim edilir.

☆ Ceza mahkemesine itiraz nasıl yapılır?

Ceza mahkemesine itiraz farklı bir konudur. Aleyhinde ceza davası açılmış olan kişiye tebliğ edilen evrak incelenmelidir. Bu bağlamda; ceza hukuku konusunda bilgisi olmayan veya daha önce dilekçe yazmamış, dilekçeyi nasıl yazacağı konusunda bilgi sahibi olmayan kişi yardım almayı tercih etmektedir.

☆ İtiraz dilekçesi nasıl yazılır?

İtiraz dilekçesinin nasıl yazılacağı ile ilgili daha önce bilgi paylaşılmıştır. Bu bilgiye ulaşmak için; İtiraz dilekçesi nasıl yazılır sayfasını ziyaret edebilirsin.

☆ İtiraz ile ilgili online dilekçe hizmeti alabilir miyim?

Herhangi bir kuruma itiraz dilekçesi dahil olmak üzere pek çok konuda Online dilekçe hizmetimiz bulunmaktadır. Yazdırmak istediğin dilekçe ile ilgili bilgi almak için web sitemize cep telefonun ile bağlanarak “Arzuhalciyi ara” butonunu kullanabilirsin. Whatsapp görüşmesi için “Whatsapp iletişim” butonu kullanılmalıdır.

☆ İtiraz dilekçesi ne kadar sürede yazılır?

Usûlüne uygun itiraz dilekçesi 45 dakika – 60 dakika sürede yazılabilmektedir. Bu konuda daha fazla bilgi alabilir sormak istediğiniz sorular için yorum bırakabilirsiniz.

☆ İtiraz dilekçesinin yazımı kişiye özel olmalıdır

İtiraz edilecek kuruma özel dilekçe ile itiraz yapılır. İtirazı gerektiren nedenlerde itirazın gerekçeleri gibi “yazılı” şekildedir. Tüm kurumlarda işlemler yazılı kayıt hâlinde yapılmaktadır. İtirazı yapacak kişi bu konuda bilgi ve tecrübe sahibi olmayabilir. Bu durumda Has Arzuhalci’den yardım alabilir.

☆ İtiraz için yasal süre nedir?

Çoğu zaman, İtirazı yapacak kişiye tebliğ edilen evrakta yasal süre yazmaktadır. İtiraz için yasal süre; tebliğ edilen evrağın en son kısmında yazılı bulunmaktadır. Tebliğ edilen evrak incelenerek itiraz yapılır. Bu konuda kişi desteğe ihtiyaç duyabilir. Dilekçe yazdırmak isteyen cep telefonu ile web sitemize bağlanarak “Arzuhalciyi ara” veya “Whatsapp iletişim” butonlarını kullanabilecek. Dilekçe ücret bilgisi; iletişim yöntemleri sayesinde kolaylıkla öğrenilebilmektedir.

Her tür itiraz dilekçe işlemleriniz için Has Arzuhalci’ye kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

2 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

arzuhalci

Çalışma Saatleri

Pazartesi: 09:00–17:00
Salı: 09:00–17:00
Çarşamba: 09:00–17:00
Perşembe: 09:00–17:00
Cuma: 09:00–17:00
Cumartesi: 09:00–17:00
Pazar: 09:00–17:00
Arzuhalciyi Ara
Whatsapp İletişim