Hemen Boşanmak İstiyorum Ne Yapmalıyım?

Hemen Boşanmak İstiyorum diyenler için hazırlanmış olan bu yazıyı okuyarak bilgi sahibi olmak mümkündür.

Boşanma Dava Sürecini uzun tutmak istemeyen kişiler, Hemen Boşanmak isteyen kişiler 1 dakikadan az zaman ayırarak yazıyı okumalıdır. Anlaşmalı Boşanma tercih edilecektir.

Anlaşmalı Boşanma Davası Gerekir

Anlaşmalı Boşanma Davası açmadan önce her iki tarafın Anlaşmalı Boşanmak için Rıza ve Muvafakatı olması gerekir. Bu durumda Anlaşmalı Boşanmak mümkün olacaktır. Kısa sürede Boşanma işleminin gerçekleşmesi için Anlaşmalı Boşanma tercih edilmelidir.

Çekişmeli Boşanma Davası Uzun Sürer

Çoğu zaman Çekişmeli Boşanma davalarının 1+ yıl sürebildiğine şahit olmaktayız. Hemen Boşanmak isteyen kişi Çekişmeli Boşanmayı tercih etmemelidir. Anlaşmalı Boşanma yoluna gitmelidir.

Hemen Boşanmak İstiyorsan

Teferruatlı bir Anlaşmalı Boşanma Dilekçesi ve Anlaşmalı Boşanma Protokolüne ihtiyacın olacak. Bu konuda Has Arzuhalci’den yardım alabilirsin. Daha önce Boşanma Dilekçesi yazmamışsan, Hukuki prosedür ile ilgili deneyim sahibi değilsen İletişim sayfası üzerinden bize ulaşabilirsin.

Anlaşmalı Boşanmayı Tercih Et

Anlaşmalı Boşanma her iki tarafın rızası ile gerçekleşmektedir. Anlaşmalı boşanma yoluna gidilirse kısa sürede Boşanma gerçekleşecektir. Bu nedenle Hemen Boşanmak İstiyorum diyenlerin seçimi Anlaşmalı Boşanma Olmalıdır.

Boşanma Anlaşmalı olursa kısa sürede Resmen Boşanma İşlemi gerçekleşecektir. Boşanma konusunda İhtilaf varsa bu sorunun çözümü gerekmektedir.

Boşanma Dava Dilekçesi Ezbere Yazılmamalıdır

Boşanma Davası, Boşanma Dilekçesi ile açılmaktadır. Anlaşmalı Boşanma olursa Protokol Boşanma Dilekçesi ile birlikte verilmektedir. Daha önce Anlaşmalı Boşanma Dilekçesi yazmamış kişiler bu konuda bilgi sahibi olmayabilir. Bu nedenle yardım almaları gerekecektir.

Boşanma Davası Açmanın Masrafı Ne Kadar?

Eşler Anlaşmalı Boşanmayı tercih ederse Masraf Ekonomik olacaktır. Masraf Miktarı sürekli olarak değişmektedir. Bu nedenle Güncel Boşanma Davası Masrafı araştırılmalıdır.

Anlaşmalı Boşanma Ne Zaman Sonuçlanır?

Eşler Boşanmaya rıza göstermişse, Anlaşmalı Boşanma Dava Dilekçesi ve Anlaşmalı Boşanma Protokolü Hukuki prosedüre göre hazırlanmışsa en kısa sürede sonuçlanacaktır. Dilekçe ve Protokol ile birlikte bulundukları yerdeki Aile Mahkemesi’ne müracaat etmeleri gerekecektir.

Dilekçe işlemleriniz için bize WhatsApp Butonu aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

arzuhalci

Çalışma Saatleri

Pazartesi: 09:00–17:00
Salı: 09:00–17:00
Çarşamba: 09:00–17:00
Perşembe: 09:00–17:00
Cuma: 09:00–17:00
Cumartesi: 09:00–17:00
Pazar: 09:00–17:00
Arzuhalciyi Ara
Whatsapp İletişim