Hemen Boşanmak İstiyorum Ne Yapmalıyım?

Hemen boşanmak istiyorum diyenler için hazırlanmış bu yazıyı okuyarak bilgi sahibi olmak mümkündür. Boşanma Dava Sürecini uzun tutmak istemeyen kişiler, Hemen Boşanmak isteyen kişiler 1 dakikadan az zaman ayırarak yazıyı okumalıdır. Hemen boşanmak için; Anlaşmalı Boşanma tercih edilir.

Anlaşmalı Boşanma Davası Gerekir

Hemen boşanmak istiyorum diyenlere tavsiyemiz; Anlaşmalı Boşanma Davası açmadan önce her iki tarafın Anlaşmalı Boşanmak için Rıza ve Muvafakatı olması gerekir. Bu durumda Anlaşmalı Boşanmak mümkün olacaktır. Kısa sürede Boşanma işleminin gerçekleşmesi için Anlaşmalı Boşanma tercih edilmelidir.

Çekişmeli Boşanma Davası Uzun Sürer

Çoğu zaman Çekişmeli Boşanma davalarının 1+ yıl sürebildiğine şahit olmaktayız. Hemen Boşanmak isteyen kişi Çekişmeli Boşanmayı tercih etmemelidir. Anlaşmalı Boşanma yoluna gitmelidir.

Hemen Boşanmak İstiyorsan

Teferruatlı bir Anlaşmalı Boşanma Dilekçesi ve Anlaşmalı Boşanma Protokolüne ihtiyacın olacak. Bu konuda Has Arzuhalci’den yardım alabilirsin. Daha önce Boşanma Dilekçesi yazmamışsan, Hukuki prosedür ile ilgili deneyim sahibi değilsen bize ulaşabilirsin. Kolay ulaşım yöntemi; web sitemize cep telefonunuz ile bağlanarak “Arzuhalciyi ara” veya “Whatsapp iletişim” butonlarını kullanmaktır.

Anlaşmalı Boşanmayı Tercih Et

Anlaşmalı Boşanma her iki tarafın rızası ile gerçekleşmektedir. Anlaşmalı boşanma yoluna gidilirse kısa sürede Boşanma gerçekleşecektir. Bu nedenle Hemen Boşanmak İstiyorum diyenlerin seçimi Anlaşmalı Boşanma Olmalıdır.

Boşanma Anlaşmalı olursa kısa sürede Resmen Boşanma İşlemi gerçekleşecektir. Boşanma konusunda İhtilaf varsa bu sorunun çözümü gerekmektedir.

Boşanma Dava Dilekçesi Ezbere Yazılmamalıdır

Boşanma Davası, Boşanma Dilekçesi ile açılmaktadır. Anlaşmalı Boşanma olursa Protokol Boşanma Dilekçesi ile birlikte verilmektedir. Daha önce Anlaşmalı Boşanma Dilekçesi yazmamış kişiler bu konuda bilgi sahibi olmayabilir. Bu nedenle yardım almaları gerekecektir.

Boşanma Davası Açmanın Masrafı Ne Kadar?

Eşler Anlaşmalı Boşanmayı tercih ederse Masraf Ekonomik olacaktır. Masraf Miktarı sürekli olarak değişmektedir. Bu nedenle Güncel Boşanma Davası Masrafı araştırılmalıdır.

Anlaşmalı Boşanma Ne Zaman Sonuçlanır?

Eşler Boşanmaya rıza göstermişse, Anlaşmalı Boşanma Dava Dilekçesi ve Anlaşmalı Boşanma Protokolü Hukuki prosedüre göre hazırlanmışsa en kısa sürede boşanma işlemi sonuçlanmaktadır. Anlaşmalı boşanmak için hazırlanmış dilekçe ve protokol ile birlikte bulundukları yerdeki Aile Mahkemesi’ne müracaat etmeleri gerekecektir.

Web sitemizde paylaştığımız boşanma dilekçesi nasıl yazılır sayfasını incelediniz mi?

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çalışma Saatleri

Pazartesi:09:00–22:00
Salı:09:00–22:00
Çarşamba:09:00–22:00
Perşembe:09:00–22:00
Cuma:09:00–22:00
Cumartesi:09:00–22:00
Pazar:09:00–22:00

Bize ulaşmak için

Cep telefonunuz ile web sitemize bağlanarak "Arzuhalciyi ara" veya "Whatsapp iletişim" butonunu kullanabilirsiniz.
Arzuhalciyi Ara
Whatsapp İletişim