Hakkımızda

Arzuhalcilik.

Hakkımızda bilgi almak isteyenler okumalıdır. Bir isteğin, sorunun, şikâyetin resmi yada özel kurumlara yazılması işi Arzuhâl diğer bir adı ile Dilekçe anlamına gelmektedir. Osmanlı döneminden beri devam eden Arzuhalcilik mesleğini sizler için gerekli olan dilekçeleri yazarak icra etmekteyiz. Dilekçeleri Türk Dil Bilgisi kuralına uygun şekilde hazırlıyoruz. Yazdığımız dilekçelerde şekil ve üsluba dikkat ederek hukuki terimleri kullanmaya özen gösteriyoruz.

İcra etmekte olduğumuz Arzuhalcilik maliyede 960918 Nace kodu olan bir meslek dalıdır.

Arzuhalcilik yasal olup, her vatandaş kendi dilekçesini yazacak bilgiye sahip değildir. (Avrupa İnsan Hakları sözleşmesinin 6. Maddesine göre dilediği kişiden yardım alma hakkına sahiptir) Arzuhalci, avukat tutamayan vatandaşların beyan ve taleplerini kayda geçirir. Mahkemelere yazılan dilekçeler diğer resmi kurumlara yazılan dilekçeler gibi değildir. Mahkemelere yazılan dilekçelerde şekil, uslup ve hukukî bilgi gerekir.

Osmanlı döneminden bu güne arzuhalcilik çağ atlayarak gelmiştir. Daktilodan Bilgisayarlara geçince dilekçeler daha temiz ve düzenli olarak yazılabilmekte, dolayısı ile okunması daha kolay hale gelmektedir.

Talep halinde vatandaşın bilgileri alınmakta ve dilekçesi yazılarak online olarak gönderilebilmektedir.

Her tür dilekçe işleminiz için Has Arzuhalci’ye ulaşmak kolaydır. Yapılması gereken işlem; mobil cihazlar üzerinden web sitemize bağlanarak “Arzuhalciyi ara” veya “Whatsapp İletişim” butonlarını kullanmaktır.

Arzuhalciyi Ara
Whatsapp İletişim