Hakkımızda

Arzuhalcilik.

Hakkımızda bilgi almak isteyenler okumalıdır. Bir isteğin, sorunun, talebin resmi veya özel kurumlara yazılması işi Arzuhal diğer bir adı ile Dilekçe anlamına gelir. Osmanlı döneminden beri devam eden Arzuhalcilik mesleğini sizler için gerekli olan dilekçeleri ekonomik ücret karşılığında yazarak icra etmekteyiz. Yazdığımız tüm dilekçeler Türkçe dil bilgisi ve hukuki prosedüre uygundur.

İcra etmekte olduğumuz Arzuhalcilik maliyede 960918 Nace kodu olan bir meslek dalıdır.

Arzuhalcilik yasal olup her vatandaş kendi dilekçesini yazacak bilgiye sahip değildir. (Avrupa İnsan Hakları sözleşmesinin 6. Maddesine göre dilediği kişiden yardım alma hakkına sahiptir) Arzuhalci, avukat tutamayan vatandaşların beyan ve taleplerini kayda geçirir. Mahkemelere yazılan dilekçeler diğer resmi kurumlara yazılan dilekçeler gibi değildir. Mahkemelere yazılan dilekçelerde şekil, uslûp ve hukuki bilgi gerekir.

Osmanlı döneminden bu güne arzuhalcilik çağ atlayarak gelmiştir. Daktilodan Bilgisayarlara geçince dilekçeler daha temiz ve düzenli olarak yazılabilmekte, dolayısı ile okunması daha kolay hale gelmektedir.

Talep halinde vatandaşın bilgileri alınmakta ve dilekçesi yazılarak online olarak gönderilebilmektedir.

Has Arzuhalci [Cümle düşüklüğünü minimize ederek her tür dilekçeyi Türkçe dil bilgisi ve hukuki prosedüre uygun hâle getirir.]

Her tür dilekçe işleminiz için Has Arzuhalci’ye ulaşmak kolaydır. Arzuhalci’ye ulaşmak için; cep telefonunuz ile web sitemize bağlanarak “Arzuhalciyi ara” veya “Whatsapp İletişim” butonunu kullanabilirsiniz.

Arzuhalciyi Ara
Whatsapp İletişim