Evli Çiftler Neden Boşanıyor?

Evli Çiftler Neden Boşanıyor? Boşanma Sebeplerini açıklamalı şekilde bu sayfada bulabileceksin.

Zina boşanmanın yaygın nedenlerinden biridir. Ancak, erkek zinasını kadın zinasından farklı olarak boşanma nedeni olarak gören ülkeler bulunmaktadır.

  • Aile İçi Şiddet
  • Cinsel Taciz
  • Zina
  • Alkolizm
  • Uyuşturucu Bağımlılığı
  • Sağlık Problemleri
  • Sorumsuzluk / İlgisizlik
  • Evlilik Birliğinin Temelden Sarsılması

Yukarıda bir kısmı listelenmiş Boşanma Sebepleri Boşanma sebeplerindendir.

Eşlerin malvarlığının paylaştırılması, müşterek çocukların velayeti, müşterek çocukların görüş günleri, nafaka kararları ilgili Aile Mahkemesi hakimi tarafından verilmektedir. Yukarıda listelenen sebepler ile birlikte Evlilik Birliğinin Temelinden sarsılması nedeniyle Boşanma yaygındır. Bir müddet sonra evlilik yürümüyor. 3 müşterek çocuk var. Eşlerden biri Rakı içti. Kafa 1 milyon oldu. Diğeri eşinin rakısına karışır. Sorumluluklarını yerine getirmez. Aile birliği iyi devam ederken zamanla bitecek duruma gelebilir. Maddi sıkıntı yok. Manevi sıkıntılar artar. Eşler mutsuz. Eşler birbirine karşı ilgisiz.

Açıklanan sebepler Boşanmanın sebeplerinden yaygın olanlarıdır. Bahsedilen yaygın sebepler dışında Boşanma; psikolojik yönden aldatma, eşe karşı ilginin azalması veya tamamen bitmesi nedeniyle gerçekleşebilir. Bu durumda zaten boşanmak isteyen, boşanmak istemeyen ile maddi menfaat anlaşması yapabilirse (Anlaşmalı Boşanma Protokol) hazırlanır ve Anlaşmalı Boşanmaya dönüşebilir.

Tek Taraflı Açılan Boşanma Davaları Anlaşmalı Boşanmaya dönüşebilir.

Eşlerden biri Boşanmaya razı olmayabilir. Bu durumda tek taraflı boşanma davası açıldı. Boşanmaya razı olmayan, boşanmaya razı olan eş ile Anlaşmalı olarak boşanmaya karar verdi. Bu durumda Anlaşmalı Boşanmayı kabul ettiğini yazılı olarak beyan eder. Anlaşmalı Boşanmak istediği talep Dilekçesini ve Anlaşmalı Boşanma Protokolünü Aile Mahkemesine ibraz etmelidir.

Eşler Daha çok Anlaşmalı Olarak Boşanmayı Tercih Ediyor

Evlilik birliğini devam ettirmeye imkân ve ihtimal yok mu? O hâlde bu ve benzeri durumlarda eşler karşılıklı rıza ile boşanmak istiyor. Bu dava “Evlilik Birliğinin Temelinden Sarsılması Nedeniyle Anlaşmalı Boşanma” olur. 20 yıllık evlilik Anlaşmalı Olarak bitebilir. Bu ve benzer Boşanma vakaları ile sık sık karşılaşmaktayız.

Şiddetli Geçimsizlik Nedeniyle Boşanma daha çok Maddi Menfaat amaçlı olur.

Bu konuda en ufak bir şüphem yok. Eşlerden biri boşanmak istiyor diğeri buna razı gelmiyor. Müşterek 2 çocuk var. Boşanmaya razı gelmeyen 2 çocuğa da bakmış. Ev işleri ile ilgilenmiş. Hali ile çalışmaya pek fırsatı olmamış. Sigortalı olarak düzenli bir işte çalışamamış. Sebebi ise müşterek çocuklarla kendisinin ilgilenmiş olması ve ev işleri, yemek ve geçici işlerde çalışarak Aile Birliğinin sürdürülebilmesine büyük katkı sağlamış. Üzerine 1 ev dahi yapılmamış. Karşı taraf diyorki “Anlaşmalı Boşanalım. Başının çaresine bak

Aldatma Boşanma Sebebidir

Zina Nedeniyle Boşanma dediğimiz olay tam olarak delil ile tespit edilmesi gerekir. Eşin kendisini aldattığını düşünen taraf bunu bir şekilde Mahkemede ispatlamalıdır. Bu durumda Anlaşmalı Olarak boşanmaya yanaşmaz. İlgili Aile Mahkemesi hakimi Dava sonucunda aldatılan eş lehine, aldatan eş aleyhine bir karar verecektir.

Aile İçi Cinsel Taciz Boşanma sebepleri arasında

Eşlerden birinin diğerine ilgisi kalmamış. Diğeri ise eşine karşı ilgili ve eşini seviyor. Yataklarını dahi ayırmak zorunda kalmışlar. Demek ki zorla güzellik olmuyor. Eş diğerini artık istemiyor. Evlilik oyununun sonuna yaklaşılıyor. Kadınların boşanma sebeplerinin küçük bir kısmını oluşturan Cinsel Taciz durumu, boşanmak isteyen eşin gerekçeleri ile birlikte Evlilik birliğinin devam ettirilmesine imkân olmadığından bu durumun karşı tarafın kendisine Cinsel Taciz de bulunduğunu ve durumdan rahatsızlık duyduğunu bildirmesi ile ortaya çıkabiliyor. Sadece iddialar yetersiz kalacaktır. Olayın somutlaştırılması ve sonuca gidilebilmesi için Deliller önemlidir.

Boşanma sebeplerini başka bir zamanda detaylandırmak dileğiyle. İyi günler.

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

arzuhalci

Çalışma Saatleri

Pazartesi: 09:00–17:00
Salı: 09:00–17:00
Çarşamba: 09:00–17:00
Perşembe: 09:00–17:00
Cuma: 09:00–17:00
Cumartesi: 09:00–17:00
Pazar: 09:00–17:00
Arzuhalciyi Ara
Whatsapp İletişim