Çekişmeli Boşanma Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Boşanma davası açmak isteyenler çekişmeli boşanma dilekçesi nasıl yazılır? sorusuna yanıt olacak bu açıklamaları okuyabilir. Çekişmeli boşanma dilekçesi yazarken hangi hususlara dikkat etmek gerekiyor? Boşanma dilekçesi nasıl yazılır? ve benzer soruların cevabı bu sayfada paylaşılmıştır.

Bu sayfada paylaşılan bilgiler sayesinde boşanma dilekçesi nasıl yazılır? sorusuna cevap bulabilir, boşanma dilekçenizi yazabilir veya has arzuhalciye boşanma dilekçesi yazdırabilirsiniz.

☆ Boşanma dilekçesinde hangi bilgiler bulunur?

 1. …. Aile Mahkemesi’ne (başlıktır)
 2. Davacının adı, soyadı, t.c. kimlik numarası
 3. Davacının adresi
 4. Davalının adı, soyadı, t.c. kimlik numarası
 5. Davalının adresi
 6. Dava: Boşanma davasının türü yazılır.
 7. Açıklamalar:
 8. Hukuki nedenler:
 9. Sonuç ve istem:
 10. Günün Tarihi:
 11. Ekleri:
 12. Davacının adı, soyadı, imzası

☆ Çekişmeli Boşanma Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Boşanma davası açmaya karar veren biri yüksek ihtimalle Çekişmeli Boşanma davası açacaktır. Eşlerden birinin Boşanmaya rıza göstermemesi durumunda Çekişmeli Boşanma Davası yöntemi tercih edilmektedir. Açılacak Boşanma Davasının türüne göre Boşanma Dilekçesi Yazılır. Dilekçeyi yazarken dikkat edilmesi gereken hususların gözardı edilmemesi gerekir.

Boşanma dilekçesi nasıl yazılır? sorusuna cevap bulabilmek için bu sayfada paylaşılmış olan bilgilerin tamamını okumanız gerekmektedir. Biz, 20 yıllık bilgi ve tecrübemizi uygulayarak boşanma dilekçesi yazıyoruz. Türkçe dil bilgisi ve hukuki prosedüre uygun şekilde yazdığımız dilekçe kişiye özel olarak yazılmakta ve online teslim edilmektedir.

Boşanma dilekçesi yazmak isteyenler; yukarıdaki “Boşanma dilekçesinde hangi bilgiler bulunur” başlığı altında yer alan bilgilerden faydalanarak dilekçesini yazabilir. Kişi; dilekçesini kendisi yazamıyorsa ekonomik ücret kapsamında “online dilekçe” hizmetimizden satın alabilir.

☆ Çekişmeli Boşanma Dilekçesi Ezbere Yazılmaz

Dilekçe örneklerinden faydalanmak nasıl dilekçe yazılacağı konusunda yardımcı olabilir. Dilekçe Örnekleri Çekişmeli Boşanma Dilekçesi yazarken yetersiz kalabilmektedir. Boşanma Dilekçesi yazarken gerekli hususları yazmamak hak kaybının meydana gelmesine sebep olacaktır. Bu nedenle Boşanma Dilekçesinin, özellikle Çekişmeli Boşanma Dilekçesinin ezbere yazılmaması gerektiğini hatırlatalım.

☆ Tedbir Nafakası Boşanma Dilekçesinde Talep Edilir

Tedbir Nafakasının miktarı Dava dilekçesine yazılmalıdır. Talep edilen miktarın fazla olması durumunda bu miktarın altında Tedbir Nafakası ödenmesine hükmedilir. Tedbir Nafakası talep edilmelidir. Hak kaybına sebep olmamak için bahse konu Tedbir Nafakası Boşanma Dilekçesinde yazılı olmalıdır. İlgili Aile Mahkemesi, Dava kesinleşinceye kadar Tedbir Nafakası verilmesine karar verebilir. Nafaka ile ilgili verilen Mahkeme kararı, Nafakanın ödenmediği durumlarda yasal hakların kolaylıkla kullanılabilmesini sağlar.

☆ Çekişmeli Boşanmaya Sebep Olan Hususlar Dava Dilekçesine Yazılır

Eşlerden biri, Evlilik birliği süresince kendisine karşı yapılan haksızlıkları detayları ile birlikte Dava Dilekçesine yazmalıdır. Dava Dilekçesinin kapsamlı olması Davacının lehinedir. Bu yazılanlar iddiadan ibarettir. İddiaları destekleyecek delil ve delil mahiyetinde olan evrakların Boşanma Dava Dilekçesine Ek olarak sunulması gerekmektedir. Tüm evraklar Aile Mahkemesine ibraz edilir. Dava açıldıktan sonra İlgili Dava dosyasına Ek delil bildirilebilir.

☆ Daha önce Boşanma Dilekçesi Yazmamış Kişi Yardım Almalıdır

Türkçe Dil Bilgisi ve Hukuki prosedürü bilmeyen kişi yardım almalıdır. Boşanma Dilekçesinin kapsamlı olması Davacı lehine olacaktır. İddialar ile ilgili mevcut Delilleri Mahkemeye sunmak gerekecektir. Dava açacak kişilerin çoğu Boşanma Dava Dilekçesini yüzeysel ve eksik yazılmaktadır. Bu hak kaybına sebep olmakla birlikte Dava sürecinin uzamasına neden olabilmektedir. Sonuç olarak; Boşanma Dilekçesinin nasıl yazılacağını bilmeyen, Teknik bilgi sahibi olmayan kişi Arzuhalci’den yardım almalıdır.

Boşanma dilekçesinin kişiye özel yazım işlemi 60 – 90 dakika sürede tamamlanmaktadır. Bize ulaşmak için; Arzuhalciyi ara veya Whatsapp iletişim butonunun kullanılması yeterlidir.

☆ Boşanma Dilekçesi Yazmak Kaç Dakika Sürer?

Çekişmeli Boşanma Dilekçesinin yazımı 60+ dakika sürebilmektedir. Bazı durumlarda süre 90+ dakikaya ulaşır. Çekişmeli Boşanma Dilekçesinin detaylı yazılması gereklidir.

☆ Boşanma Dilekçesinin Yanında Deliller Sunulmalı mı?

Davacının lehine olacak deliller Davacı tarafından Boşanma Dilekçesine ek olarak sunulmalıdır. Zamanla oluşacak yeni delillerde Dava dosyasına “Delil bildirimi” adı altında sunulmalıdır. Deliller şüpheyi ortadan kaldıran belgelerdir. Bu sebeple; Deliller önemli etkiye sahiptir.

☆ Boşanma Dilekçesinde Örnek Delil Nedir?

Çekişmeli Boşanma dilekçesi ile ilgili örnek delil; Boşanmak istenen kişi hakkında açılmış Ceza davasıdır. Misal; Boşanmak isteyen taraf, karşı tarafın kendisine hakaret, tehdit, darp eylemlerinde bulunduğunu öne sürebilir. Bu konuda Ceza Dava Dosyasının Gerekçeli kararı delil olacaktır. Bu örnek verilen delil durumu Boşanmak isteyen tarafın (Aile Mahkemesinde) lehine olacaktır.

☆ Çekişmeli Boşanma Davası Neden Uzun Sürer?

Çekişmeli Boşanma Davasının uzun sürmesinin sebebi tarafların beyan ve delillerinin zaman içerisinde incelenerek karar verilmesidir. İlk Duruşma gününün taraflara bildirilmesi, 2. duruşma gününün taraflara bildirilmesi zaman almaktadır. Aile Mahkemesi tarafından verilen Boşanma kararının kesinleşmesi zaman almaktadır. Çekişmeli Boşanma Davasının genellikle 1 yıldan uzun sürebildiği bilinmektedir. Bu sebeple; çoğu zaman Anlaşmalı Boşanma tercih edilmektedir. Anlaşmalı Boşanma Protokol ile imza altına alındığından, her iki taraf anlaşarak boşanmak istediğinden çok kısa sürmektedir.

En kısa sürede Boşanmak isteyen eşler tercihlerini Anlaşmalı Boşanmadan yana kullanmaktadır. Anlaşmalı Boşanmada ise Eşlerden biri boşanmaya razı olmazsa, söz konusu Dava, Çekişmeli Boşanma Davasına dönecektir.

☆ Boşanma dilekçe ücreti nedir?

Güncel ücret bilgisi almak için Has Arzuhalci’ye ulaşın. Türkçe dil bilgisi ve hukuki prosedüre uygun yazdığımız dilekçeler aynı zamanda ekonomik ücret kapsamındadır. Yazdırmak istediği dilekçenin ücretini yüksek bulan ve uygun bedel ile dilekçe yazdırmak isteyen potansiyel müşterilerimiz bize hemen ulaşabilir ve ücret bilgisi alabilir. Mobil cihazlar üzerinden web sitemize bağlanarak “Arzuhalciyi ara” veya “Whatsapp iletişim” butonlarının kullanılması Has Arzuhalci’ye ulaşmanın kolay yoludur.

☆ Boşanma Dilekçesi Nasıl Yazılır Diyenlere Öneriler

Daha önce boşanma dilekçesi yazmamış, bu konuda bilgi ve tecrübesi olmayan kişiler için “online dilekçe” hizmetimiz bulunmaktadır. Ekonomik ücret kapsamında sunduğumuz dilekçe hizmeti ile size özel boşanma dilekçesi yazıp kısa sürede teslim edebiliriz. Boşanma dilekçesi yazdırmak isterseniz cep telefonunuz ile web sitemize bağlanarak “Arzuhalciyi ara” veya “Whatsapp iletişim” butonunu kullanabilirsiniz.

☆ Boşanma Dilekçesini Kime Yazdırmalıyım?

Kişi, Boşanma Dilekçesini kime yazdıracağı konusunda kararsız kalabilir. Bu durumda Boşanma Dilekçesini Kime Yazdıracağına karar vermesi gerekir. Çekişmeli Boşanma Davaları uzun süreçli olacağından, bu süreçte Boşanma Dilekçesini ve diğer dilekçelerini Has Arzuhalci’ye yazdırırsa uygun ücret öder. Sonuç olarak; Arzuhalci’ye dilekçe yazdırılırsa ödeme konusunda sıkıntı yaşanmayacaktır.

Daha fazla bilgi almak için; web sitemizde paylaştığımız boşanma davası nasıl açılır sayfasını incelediniz mi?

Çekişmeli Boşanma Dilekçesi Nasıl Yazılır? sorusuna daha fazla yanıt bulabilmek için web sitemizde arama yapabilir, mobil cihazlar üzerinden “Arzuhalciyi ara” veya “Whatsapp İletişim” butonlarını kullanabilirsiniz.

22 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 • Eşimle Anlaşamıyoruz. Anlaşmalı olarak boşanmayı düşünmüyoruz. Bu nedenle kendisine Boşanma davası açacağım. Dilekçe yazdırmak istiyorum. Fiyat bilgisi verebilir misiniz?

  • Boşanma dilekçesini size özel, Türkçe dil bilgisi ve hukukî prosedüre uygun yazıyoruz. Ücret bilgisi almak için; cep telefonunuz ile web sitemize bağlanarak “Arzuhalciyi ara” veya “Whatsapp iletişim” butonunu kullanabilirsiniz. Öngörüşme esnasında; ücret bilgisi tarafınıza iletilmektedir.

  • Boşanma dilekçe ücreti bütçenize uygundur. Türkçe dil bilgisi ve hukukî prosedüre uygun yazdığımız dilekçeler ile müşterilerimizin memnuniyetini sağlıyoruz. Ücret bilgisi almak için; cep telefonunuz ile web sitemize bağlanarak “Arzuhalciyi ara” veya “Whatsapp iletişim” butonunu kullanabilirsiniz. Öngörüşme esnasında; ücret bilgisi tarafınıza iletilmektedir.

 • Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine bu sayfaya ulaştım. Eşime Boşanma Davası açacağım. Dilekçe Yazdırmam gerekiyor. Dilekçenin Ücreti ile ilgili bilgi almak istiyorum.

  • Dilekçe ücret bilgisi almak için; cep telefonunuz ile web sitemize bağlanarak “Arzuhalciyi ara” veya “Whatsapp iletişim” butonunu kullanabilirsiniz. Öngörüşme esnasında; ücret bilgisi tarafınıza iletilmekte, talebiniz hâlinde dilekçeniz yazılarak teslim edilmektedir.

  • Has Arzuhalci’ye hoşgeldiniz. Boşanma dilekçesini kapsamlı ve size özel şekilde yazıyoruz. Boşanma dilekçenizi yazabilmemiz için; web sitemize cep telefonunuz ile bağlanarak “Arzuhalciyi ara” veya “Whatsapp İletişim” butonlarını kullanabilirsiniz.

  • Çekişmeli boşanma dilekçesini size özel şekilde yazabiliriz. Bize ulaşmak için “Arzuhalciyi ara” veya “Whatsapp iletişim” butonunu kullanabilirsiniz. Boşanma dilekçesi sürekli yazdığımız dilekçeler arasında yer almakta olup kısa sürede teslim edilmektedir.

  • Has Arzuhalci’ye hoşgeldiniz. Boşanma davası açmak için dilekçe ücreti tarafınıza “Arzuhalciyi ara” veya “Whatsapp iletişim” butonunu kullandıktan sonra iletilmektedir. Boşanma dilekçesi size özel şekilde yazılmaktadır.

  • Has Arzuhalci’ye hoşgeldiniz. Boşanma davası açmak için dilekçe ücretini öğrenmek için; “Arzuhalciyi ara” veya “Whatsapp iletişim” butonunu kullanabilirsiniz. Boşanma dilekçesi size özel şekilde yazılmaktadır.

 • Eşimle 3 aydır ayrı yaşıyoruz. Boşanma davası açmak istiyorum. Dilekçeyi nasıl yazacağımı bilmiyorum. Dilekçe yazdırmam gerekiyor. Size nasıl ulaşabilirim?

  • Boşanma davası açabilmeniz için gerekli olan boşanma dilekçesi; size özel, türkçe dil bilgisi ve hukuki prosedüre uygun şekilde yazılmakta ve online teslim edilmektedir. Cep telefonunuz ile web sitemize bağlanarak “Arzuhalciyi ara” veya “Whatsapp iletişim” butonunu kullanabilirsiniz. Öngörüşme esnasında; ücret bilgisi, dilekçenin ne zaman yazılıp tarafınıza gönderileceği ve benzer bilgiler iletilmektedir.

 • Tavsiye üzerine size ulaşıyorum. Boşanma davası açmak istiyorum ve benden dilekçe istendi. Hiç boşanma dilekçesi yazmadığım için size dilekçe yazdırmak istiyorum. Boşanma dilekçesinin ücreti nedir?

  • Boşanma davası açmak istiyorsanız, özel bir boşanma dilekçesinin yazımına ihtiyaç vardır. Türkçe dil bilgisi ve hukuki prosedüre uygun dilekçe yazdırmanız mümkündür. Boşanma dilekçesi yazdırmakta kararlıysanız cep telefonunuz ile web sitemize bağlanarak “Arzuhalciyi ara” veya “Whatsapp iletişim” butonunu kullanabilirsiniz. Öngörüşme esnasında; ücret bilgisi, dilekçenin ne zaman yazılıp tarafınıza gönderileceği ve benzer bilgiler iletilmektedir.

 • Eşimle 4 aydır ayrı yaşıyoruz. Ben boşanma davası açacağım. Dilekçe yazacak bilgim yok. Dilekçenin ücreti nedir? Hesaplı olursa yazdıracağım.

  • Boşanma davası için size özel dilekçe yazabiliriz. Ücret bilgisi almak için; cep telefonunuz ile web sitemize bağlanarak “Arzuhalciyi ara” veya “Whatsapp iletişim” butonunu kullanabilirsiniz. Öngörüşme esnasında; boşanma dilekçesinin ücret bilgisi, boşanma dilekçesinin ne zaman yazılıp tarafınıza gönderileceği ve benzer bilgiler iletilmektedir.

  • Boşanma dilekçesi 60 – 90 dakika sürede size özel şekilde yazılıp teslim edilmektedir. Yazdığımız dilekçe Türkçe dil bilgisi ve hukukî prosedüre uygundur. Cep telefonunuz ile web sitemize bağlanarak “Arzuhalciyi ara” veya “Whatsapp iletişim” butonunu kullanabilirsiniz. Öngörüşme esnasında; ücret bilgisi tarafınıza iletilmektedir.

Çalışma Saatleri

Pazartesi: 09:00–17:00
Salı: 09:00–17:00
Çarşamba: 09:00–17:00
Perşembe: 09:00–17:00
Cuma: 09:00–17:00
Cumartesi: 09:00–17:00
Pazar: 09:00–17:00

Bize ulaşmak için

Mobil cihazlar üzerinden web sitemize bağlanarak "Arzuhalciyi ara" veya "Whatsapp iletişim" butonlarını kullanabilirsiniz.
Arzuhalciyi Ara
Whatsapp İletişim