Boşanmak istiyorum diyen ne yapmalıdır?

Boşanmak istiyorum diyen, evlilik birliğini devam ettirme ihtimâli bulunmayan kişi boşanma dilekçesi yazarak Aile Mahkemesi’ne müracaat etmelidir. Boşanma dilekçesini kendisi yazamayan kişi boşanma dilekçesi yazdırmak isteyebilir.

Boşanma davaları anlaşmalı ve çekişmeli olarak temelde ikiye ayrılmaktadır. Boşanmak istiyorum diyen ve boşanmakta kararlı olan kişi dilekçesini yazmadan ya da yazdırmadan önce boşanma işleminin anlaşmalı mı yoksa tek taraflı mı olacağını belirlemelidir.

Boşanmak istiyorum ama bilgim yok ne yapmalıyım?

Boşanmak istiyorsanız boşanma dilekçesi yazdırmak için Has Arzuhalci’ye başvurabilirsiniz. Akabinde sizler için özel hazırlanan dilekçe ile boşanma davanızı açabilirsiniz. Boşanma süreci zannedildiği kadar karmaşık değildir. Özellikle anlaşmalı boşanma durumunda kısa sürede işlem tamamlanmaktadır.

Boşanmak istiyorum dilekçe yazabilir miyim?

Web sitemizde boşanmak istiyorum diyenler için hazırlanmış çok sayıda bilgi bulunmaktadır. Bu bilgilerden istifade ederek boşanma dilekçesi yazabilmek mümkündür. Daha önce boşanma dilekçesi yazmamış ve bu konuda dilekçe yazım desteği almak isteyenler için online dilekçe hizmetimiz bulunmaktadır. Dilekçe yazdırmak isteyen kişi cep telefonu ile web sitemize bağlanarak “Arzuhalciyi ara” veya “Whatsapp iletişim” butonlarını kullanabilmektedir. Türkiye’nin 81 iline Türkçe dil bilgisi ve hukuki prosedüre uygun online dilekçe hizmeti sunuyoruz.

Boşanma davasında iştirak nafakası nedir?

Boşanma davası boşanma dilekçesi ile açıldığından müşterek çocuklarınız için iştirak nafaka miktarını dilekçenize mutlaka yazıyoruz. Dilekçe yazarken müşterilerimizin hak kaybına uğramamaları gerekir. Bu yüzden dilekçede gerekli olan, müşterimizinde talep ettiği şekilde iştirak nafakası için gerekli yazım işlemlerini itina ile yerine getiriyoruz.

Boşanma davasında müşterek çocukların velayeti kimde kalır?

Boşanma davası boşanma dilekçesi ile açıldığından velâyet konusu dilekçeye yazılmaktadır. Genellikle uygun olması durumunda 18 yaşından küçük çocukların velâyeti anneye verilmektedir. Anlaşmalı boşanma durumunda kimi çocukların velâyeti anneye kimi çocukların velâyeti ise babaya verilebilmektedir. Bu talepler boşanma dilekçesine yazılmaktadır.

Boşanma dilekçe ücreti nedir?

Boşanma dilekçesi yazdırmaya karar verdiyseniz bize ulaşarak güncel boşanma dilekçe ücret bilgisi alabilirsiniz. Yazdığımız dilekçeler ekonomik ücret kapsamında olmakla birlikte verdiğimiz hizmet sonuç odaklı ve kalitelidir.

Boşanma dilekçesi için fahiş ücret ödemeye son

Boşanma dilekçesi yazdıran ancak dilekçe ücretinin yüksekliğinden yakınanlar için bütçeye uygun dilekçe hizmetimiz devam etmektedir. Yazdığımız tüm dilekçeler Türkçe dil bilgisi ve hukuki prosedüre uygundur. Yazdığımız dilekçe %90 başarı oranlı ve ücretinin ekonomik olması nedeniyle dilekçe konusunda tercih ediliyoruz. Karmaşık olan, yazımı teknik bilgi gerektiren durumlarda Adli ve İdari dilekçeleri itina ile yazıyoruz.

Web sitemizde paylaştığımız boşanma dilekçesi nasıl yazılır? sayfasını incelediniz mi?

8 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

    • Bize ulaşmak için; cep telefonunuz ile web sitemize bağlanarak “Arzuhalciyi ara” veya “Whatsapp iletişim” butonunu kullanabilirsiniz. Boşanma dilekçesi sürekli yazdığımız dilekçeler arasında yer almakta olup ücret bilgisi öngörüşme esnasında tarafınıza iletilecektir.

    • Boşanma dilekçe ücretini öğrenmek için; cep telefonunuz ile web sitemize bağlanarak “Arzuhalciyi ara” veya “Whatsapp iletişim” butonunu kullanabilirsiniz. Size özel boşanma dilekçesi yazarak kısa süre içerisinde teslim edebiliriz.

    • Boşanma davası açabilmeniz size özel dilekçe yazabiliriz. Türkçe dil bilgisi ve hukukî prosedüre uygun şekilde dilekçenizi yazıp teslim ediyoruz. Online dilekçe hizmetimiz devam etmekte olup bize ulaşmanız kolaydır. Cep telefonunuz ile web sitemize bağlanarak “Arzuhalciyi ara” veya “Whatsapp iletişim” butonunu kullanabilirsiniz. Öngörüşme esnasında; ücret bilgisi, dilekçenin ne zaman yazılıp tarafınıza gönderileceği ve benzer bilgiler iletilmektedir.

    • Boşanma dilekçenizi size özel, Türkçe dil bilgisi ve hukukî prosedüre uygun yazıyoruz. Cep telefonunuz ile web sitemize bağlanarak “Arzuhalciyi ara” veya “Whatsapp iletişim” butonunu kullanabilirsiniz. Öngörüşme esnasında; ücret bilgisi tarafınıza iletilmektedir.

Çalışma Saatleri

Pazartesi: 09:00–17:00
Salı: 09:00–17:00
Çarşamba: 09:00–17:00
Perşembe: 09:00–17:00
Cuma: 09:00–17:00
Cumartesi: 09:00–17:00
Pazar: 09:00–17:00

Bize ulaşmak için

Mobil cihazlar üzerinden web sitemize bağlanarak "Arzuhalciyi ara" veya "Whatsapp iletişim" butonlarını kullanabilirsiniz.
Arzuhalciyi Ara
Whatsapp İletişim