Boşanma Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Boşanma dilekçesi yazmak isteyenlere faydalı olması için; Boşanma Dilekçesi Nasıl Yazılır makalesini hazırlamıştık. Bu sayfada ise Boşanma dilekçesi yazmak isteyen, ancak bilgisi olmayan kişilere faydalı olacağını düşündüğümüz bilgileri paylaştık.

Boşanma Davası temel olarak Anlaşmalı Boşanma ve Çekişmeli Boşanma olarak ikiye ayrılır. Anlaşmalı Boşanmak isteyen varsa Anlaşmalı Boşanma Davası Nasıl Açılır sayfasını inceleyebilir. Çekişmeli Boşanmak isteyen Boşanma Davası Nasıl Açılır sayfasındaki bilgilerden istifade edebilir. Web sitemizde Anlaşmalı ve Çekişmeli olmak üzere Boşanma Dilekçesinin nasıl yazılacağı ve bilinmesi gereken püf noktalar paylaşılmıştır. Bu konu ile ilgili daha fazla bilgi sahibi olmak isteyen web sitemizde arama yapabilir.

☆ Boşanma dilekçesi nasıl yazılır?

Yukarıda paylaştığımız önerilere ek olarak, Boşanma dava türü belirlendikten sonra Dilekçenin yazım aşamasına geçilmelidir.

Anlaşmalı boşanma; Kısa sürede sonuçlanan boşanma işlemidir. Anlaşmalı Boşanma Dilekçesi ve Boşanma Protokolü hazırlanarak en yakın Aile Mahkemesi’ne ibraz edilir. Çekişmeli Boşanma dilekçesinden farklı şekilde yazılır / hazırlanır. Bahse konu Boşanma Protokolü her iki eş tarafından imzalanır.

Çekişmeli boşanma; Uzun sürebilen boşanma işlemidir. Çekişmeli boşanmanın detayının ne olduğu, çekişmeli boşanmaya neden olabilecek delil ve belgeler Aile Mahkemesi’ne ibraz edilir. Çekişmeli Boşanmanın temelinde karşı tarafın kusurları Aile Mahkemesi’ne sunulur.

Boşanma dilekçesi yazarken teknik bilgi gerektiren bazı hususlar bulunmaktadır. Bu konuda teknik bilgi sahibi olmayan kişiler Has Arzuhalci’den yardım alabilir. Daha önce boşanma dilekçesi yazmamış kişilerin kafa karışıklığı yaşaması muhtemeldir. Bu durum dikkate alındığında dilekçenin yazım işlemi için destek almak gerekebilir.

☆ Boşanma Dilekçesinde Hangi Bilgiler Bulunur?

 • Davacının Adı, Soyadı, T.C. Kimlik numarası
 • Davacının Adresi
 • Davalının Adı, Soyadı, T.C. Kimlik numarası
 • Davalının Adresi
 • Dava Konusu:
 • Açıklamalar: (Bu kısım önemlidir. Detaylı / yazılı açıklanması gerekir.)
 • Delil (Varsa)
 • Tarih
 • Ekleri (Dilekçenin yanında verilecek ekler)
 • Davacının Adı, Soyadı, Adresi

☆ Boşanma dilekçesi ücreti Nedir?

Temel olarak Anlaşmalı Boşanma ve Çekişmeli Boşanma dilekçelerinin kişiye özel yazım ücreti farklıdır. Bu konuda ücret bilgisi almak gerekir. En kolay yöntem; mobil cihazlardan web sitemize bağlanarak “arzuhalciyi ara” butonunun kullanılmasıdır. Yapılacak telefon görüşmesi sonucunda boşanma dilekçesi yazdırmak isteyen kişiler ekonomik fiyat bilgisi alacak. Sonuç olarak; Boşanma dilekçesi yazdırmak isteyen kişi, Türkiye’nin hangi ilinde olursa olsun Online Dilekçe hizmetinden faydalanır.

☆ Boşanma dilekçesi yazmak isteyen ne yapmalıdır?

Anlaşmalı veya Çekişmeli boşanma dilekçesi yazmak isteyen web sitemizde arama yaparak teknik bilgi sahibi olabilir. Bu konuda yardıma ihtiyacı varsa Online dilekçe hizmeti alabilir. Sunduğumuz Online dilekçe hizmeti için yüksek miktarda ödeme yapılmasına gerek yoktur. Boşanma dava dilekçesi olmak üzere pek çok dava dilekçesi itina ile yazılır. Yazılmış ve ibraz edilmek üzere hazır vaziyette bulunan dilekçe, evrak formatında ilgili kişiye gönderilir.

☆ Neden boşanma dilekçesi yazdırmalıyım?

Boşanma dilekçesinde cümle düşüklüğünün yoğun olması istenmeyen bir durumdur. Hukuki prosedüre uygun, cümle düşüklüğünün minimum düzeyde olduğu dilekçe uygundur. Bu durum; Dilekçe sahibinin lehinedir. Profesyonel anlamda dilekçe hizmeti almak isteyen kişi/kişiler Has Arzuhalci ile telefon görüşmesi yapabilir.

☆ Dilekçenin Hazırlanma Süresi

Siparişi verilen ve ödemesi yapılan boşanma dilekçesini bir kaç saat içerisinde Profesyonel şekilde yazıp hazırlıyoruz. Bu konuda daha net bilgi almak isteyen mobil cihazlar üzerinden web sitemize bağlanarak “arzuhalciyi ara” butonunu kullansın. Yapılan telefon görüşmesi sonucunda dilekçenin ne kadar sürede hazır olacağı ile ilgili net bilgilendirme yapılır.

10 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  • Merhaba. Boşanma dilekçesi ücret bilgisi tarafınıza iletilmiştir. Her tür dilekçe ihtiyacınız için mobil cihazlarınızdan web sitemize bağlanarak “arzuhalciyi ara” butonunu kullanabilirsiniz.

  • Merhaba. Anlaşmalı Boşanma Dilekçesini sürekli olarak yazıyoruz. Yazdığımız dilekçeler prosedüre uygundur. Yazdırmak istediğiniz dilekçe ile ilgili ücret bilgisi tarafınıza iletilmiştir. Ücret bilgisi almak için web sitemize mobil cihazlardan bağlanarak “arzuhalciyi ara” butonunu kullanabilirsiniz. İyi günler.

  • Boşanma dilekçesi türüne göre yazım süresi değişmektedir. Ücreti ve yazım süresi ile ilgili daha detaylı bilgi almak için web sitemize cep telefonunuz ile bağlanarak “Arzuhalciyi ara” butonunu kullanmanız yeterlidir.

  • Has Arzuhalci’ye hoşgeldiniz.
   Boşanma dilekçesi yazdırmak, ücret bilgisi almak için web sitemize cep telefonunuz ile bağlanarak “Arzuhalciyi ara” butonunu kullanabilirsiniz.

arzuhalci

Çalışma Saatleri

Pazartesi: 09:00–17:00
Salı: 09:00–17:00
Çarşamba: 09:00–17:00
Perşembe: 09:00–17:00
Cuma: 09:00–17:00
Cumartesi: 09:00–17:00
Pazar: 09:00–17:00
Arzuhalciyi Ara
Whatsapp İletişim