Boşanma Davasına Cevap Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Cevap dilekçesi nasıl yazılır? cevap dilekçesi nasıl yazılır sorusuna cevap olabilecek açıklamalar aşağıda paylaşılmıştır. Aleyhinde açılmış olan boşanma davası var ise boşanma davasına cevap vermek için gerekli bilgileri öğrenebilirsin. Davaya cevap vermek için tanınan yasal süre; boşanma dava dilekçesinin tebliğ tarihinden itibaren 2 haftadır. Pek çok dava dilekçesine; davaya cevap için yasal süre 2 hafta kadardır. Bu bilgi tebligat açıklamasının alt kısmında yer alır. Yasal süre içerisinde davaya cevap dilekçesi sunulmalıdır.

☆ Cevap dilekçesi nasıl yazılır?

Aleyhinde açılmış olan boşanma davasına cevap yazmak için boşanma dava dilekçesi okunmalı ve incelenmelidir. Mahkemeye verilecek olan cevap dava dilekçesi, dava dilekçesi dikkate alınarak yazılır. Cevap dilekçesini nasıl yazacağını bilmiyorsan, kafa karışıklığı yaşıyorsan ve yardıma ihtiyaç duyuyorsan Has Arzuhalci’den yardım alabilirsin. Sunulan dilekçe hizmetleri; dava dilekçesi ve aleyhinde dava açılmış olanlara cevap dilekçesi hizmetini de kapsar. Öncelikle Cevap Dilekçesi Nasıl Yazılır? sorusu Dava dilekçesi incelenerek yanıtlanabilir. Dava dilekçesinde iddialara yanıt olacak şekilde yazılacak cevap dilekçesi uygun olacaktır.

☆ Dilekçede olması Gereken Temel Bilgiler

En önemli bilgi cevaplar bölümüdür. Temelde ad, soyad, t.c. kimlik no, adres bilgileri yazılı olur. Şöyle;

 • Mahkemenin adı
 • Dosya numarası
 • Cevap yazan davalının adı, soyadı
 • Cevap yazan davalının t.c. kimlik numarası
 • Cevap yazan davalının adresi
 • Davacının adı, soyadı, adresi
 • Konu: Davaya karşı cevaplar
 • Açıklamalar: (Bu kısım size özel olacaktır. Ezbere cevap dilekçesi yazmaktan kaçının)
 • Deliller (varsa):
 • Sonuç ve talep:
 • Tarih
 • Cevap yazan davalının adı, soyadı, imzası

☆ Cevap dilekçesi yazdırmak istiyorum ne yapmalıyım?

Cevap dilekçesinin yazımı konusunda ehil olmayabilirsin. Bu durumda; Has Arzuhalci’den dilekçe hizmeti almak isteyebilirsin. Cevap dilekçesi yazmak istiyorum veya yazdırmak istiyorum diyen fazla sayıda müşterinin hizmet ihtiyaçlarını itina ile karşıladık. Uzun yıllardan beri yazı işleri ve dilekçe ile ilgili problemlerin çözüme kavuşmasına vesile olduk. İstikrarlı çalışmalarımız sonucunda; dilekçe yazdırmak isteyenlere yazı işleri hizmeti vermeye devam ediyoruz. Dilekçeni kendin yazabileceğini düşünüyorsan aşağıda açıkladığımız bilgileri gözardı etmemeni tavsiye ederiz.

☆ Cevap dilekçesinin yazımı için tavsiye var mı?

Yazılan cevap dilekçesinin hukuki prosedüre uygun olması gerekir. Daha net tabir ile; hukuki prosedüre uygun cevap dilekçesi yazılmalıdır. Dava dilekçesindeki iddiaları çürütecek cevaplar ve çok fazla ve gereksiz olmamak kaydı ile delil sunulmalıdır. Çünkü; gereksiz deliller kafa karışıklığı meydana getirebilmektedir. Delillerin hizalanması / açıklanması önemlidir. Bu açıdan cevap dilekçesi yazmadan önce tavsiyelerin okunması ve anlaşılması gerekir.

☆ Cevap dilekçesi yazamıyorum ne yapmalıyım?

Türkçe dil bilgisi ve hukuki prosedüre uygun olması gereken cevap dilekçesini yazamayan kişi yardım alsın. Has Arzuhalci yazı işleri konusunda deneyimlidir. Cevap dilekçesini profesyonellik çerçevesinde yazar. Dilekçe ücreti ile ilgili bilgi almak isteyen olursa; mobil cihazlardan web sitemize bağlanarak “arzuhalciyi ara” butonunu kullansın. Yapılacak telefon görüşmesi sonucunda dilekçe ücret bilgisi iletilecektir. Dilekçe hizmeti almak isteyen kişiyle irtibat kurulabilecek, whatsapp üzerinden evrak formatında dilekçesi gönderilebilecektir.

☆ Cevap dilekçesi ne kadar sürede hazır olur?

Boşanma davasına cevap dilekçesi yazılacak ise 60-90 dakikalık sürede, usulüne uygun şekilde hazır hâle getirebiliyoruz. Mesai saatleri içinde ve dışında bu konuda net bilgi alabilirsin Arzuhalci iletişim sayfasını ziyaret ederek bize nasıl ulaşabileceğin konusunda bilgi alabilmen mümkündür.

☆ Has arzuhalci güvenilir mi?

Yeryüzündeki en güvenilir arzuhalci; ruhsatlı, has arzuhalcidir. Her tür dilekçe işlemleriniz gizlilik çerçevesinde itina ile yerine getirilmektedir. Sunduğumuz dilekçe hizmetlerinin fazla sayıda olması, kişiye özel sunduğumuz dilekçe hizmetinin göstergesidir. Pek çok dilekçe işlemlerini yerine getirmemiz; 20+ yıldır sürdürdüğümüz yazı işleri ve teknik bilgi birikimimizin delilidir. Dilekçe yazdırmak isteyen, dilekçe yazımı konusunda yardıma ihtiyaç duyanlar güvenle has arzuhalci‘yi tercih edebilir.

Boşanma davasına cevap dilekçesi yazdırmak istiyorum ne yapmalıyım?

Aleyhinizde açılan boşanma davasına cevap dilekçesi yazdırmak için web sitemize cep telefonunuz ile bağlanarak “Arzuhalciyi ara” veya “Whatsapp iletişim” butonunu kullanabilirsiniz. Öngörüşme esnasında boşanma davasına cevap dilekçesinin ücreti tarafınıza bildirilmekte, talebiniz hâlinde dilekçeniz yazılarak tarafınıza gönderilmektedir.

10 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 • Bana evrak geldi. Cevap dilekçesi yazdırmam gerekiyor. İnternette araştırma yaparken size ulaştım. Bu konuda yardımınıza ihtiyacım var. Cevap dilekçesi ücreti nedir?

  • Davaya cevap dilekçesi ile ilgili ücret bilgisi almak için; cep telefonunuz ile web sitemize bağlanarak “Arzuhalciyi ara” veya “Whatsapp iletişim” butonunu kullanabilirsiniz. Öngörüşme esnasında; ücret bilgisi tarafınıza bildirilmektedir.

 • Hakkımda boşanma davası açılmış. Cevap dilekçesi yazdırmak istiyorum. 2 haftalık süre var. Ücreti ne olacak? bilgi istiyorum.

  • Aleyhinizde açılan boşanma davasına cevap dilekçesini Türkçe dil bilgisi ve hukuki prosedüre uygun biçimde yazıyoruz. Ücret bilgisi almak için; cep telefonunuz ile web sitemize bağlanarak “Arzuhalciyi ara” veya “Whatsapp iletişim” butonunu kullanabilirsiniz. Öngörüşme esnasında; ücret bilgisi tarafınıza bildirilmekte, talebiniz hâlinde dilekçeniz yazılarak online gönderilmektedir.

 • eşim boşanma davası açmış. cevap dilekçesi yazdırmak istiyorum. tavsiye üzerine size ulaştım. geridönüş bekliyorum.

 • Eşim boşanma davası açmış. Cevap dilekçesi yazdırmak istiyorum. Nasıl yazacağımı bilmiyorum. Daha önce bu ve benzer dilekçe yazmadığım için yardım istiyorum.

  • Hakkınızda açılan boşanma davasına cevap dilekçesini yazıyoruz. Dilekçe size özel olacaktır. Web sitemize cep telefonunuz ile bağlanarak “Arzuhalciyi ara” butonunu kullanmanız yeterli olacaktır. Görüşme esnasında dilekçenin yazımı ile ilgili tarafınıza önbilgi verilmektedir.

  • Boşanma dilekçesini size özel, Türkçe dil bilgisi ve hukukî prosedüre uygun yazıyoruz. Cep telefonunuz ile web sitemize bağlanarak “Arzuhalciyi ara” veya “Whatsapp iletişim” butonunu kullanabilirsiniz. Öngörüşme esnasında ücret bilgisi tarafınıza iletilecektir.

Çalışma Saatleri

Pazartesi:09:00–22:00
Salı:09:00–22:00
Çarşamba:09:00–22:00
Perşembe:09:00–22:00
Cuma:09:00–22:00
Cumartesi:09:00–22:00
Pazar:09:00–22:00

Bize ulaşmak için

Mobil cihazlar üzerinden web sitemize bağlanarak "Arzuhalciyi ara" veya "Whatsapp iletişim" butonlarını kullanabilirsiniz.
Arzuhalciyi Ara
Whatsapp İletişim