Boşanma Davası Nasıl Açılır?

Boşanma davası nasıl açılır? Boşanma davası açmak için Aile Mahkemesi’ne Boşanma dava dilekçesi ile birlikte müracaat etmek gerekmektedir. Bu nedenle; kişiye özel boşanma dilekçesi yazılması gerekir. Boşanma Anlaşmalı olacak ise evlilik süresinin 1 yıldan az olmaması gerekir. Şiddetli geçimsizlik ve diğer çekişmeli boşanma durumunda tek taraflı boşanma davası açılabilmektedir.

Anlaşmalı boşanma davası nasıl açılır?

Anlaşmalı boşanma davası açmak için Boşanma dilekçesi ve Boşanma protokolü yazılması gerekir. Bu konuda web sitemizde makaleler paylaşılmıştır. Boşanma davası nasıl açılır sayfasını ziyaret ederek daha fazla bilgiye ulaşmak mümkündür.

Boşanma davası açmak için avukat zorunlu mu?

Boşanma davası açmak için avukat zorunluluğu yoktur. Çekişmeli (tek taraflı) boşanma davalarının sonuçlanması uzun süreçli olabilir. Anlaşmalı boşanmada ise evlilik süresinin 1 yıldan az olmaması durumunda çok kısa sürede boşanma gerçekleşmektedir. Boşanmanın ne şekilde gerçekleşeceği önemlidir. Her iki taraf boşanmayı kabul ediyorsa bu konuda Arzuhalci’ye gerekli dilekçeyi yazdırabilir.

Boşanma dilekçesi nasıl yazılır?

Boşanma davası nasıl açılır sorusu ile birlikte boşanma dilekçesinin nasıl yazılacağı sorusu da sorulmuştur. Daha önce web sitemizde boşanma davasının nasıl açılacağı ile ilgili bilgiler paylaşılmıştır. Bu bilgiler, daha önce boşanma dilekçesi yazmamış kişiler için yetersiz kalabilmektedir. Çoğu zaman bu konuda kafa karışıklığı yaşanabilmektedir. Bu sebeple boşanma dilekçesini uygun ücret karşılığında Has Arzuhalci’ye yazdırmak mümkündür.

Boşanma ne kadar sürede gerçekleşir?

Boşanma davası nasıl açılır? sorusunu yanıtladıktan sonra boşanmanın ne kadar sürede gerçekleşeceğine dair bilgiler paylaşılmıştır. Anlaşmalı boşanma kısa sürede, Çekişmeli boşanma ise daha uzun sürede gerçekleşmektedir. Boşanma dilekçesinin teferruatlı şekilde yazılması gerekir. Bu konu ile ilgili Has Arzuhalci’den dilekçe hizmeti alınması tavsiye edilmektedir.

Boşanma dava harcı ne kadar?

Boşanma dava harcı miktarı 2 şekilde öğrenilebilir. İlk olarak Mahkeme veznesine davayı açmadan önce yatırılması gereken Dava harcı-masrafı bildirilir. Dava harç-masrafının ödenmesi gerekir. Diğer yöntem ise UYAP üzerinden E-imza sistemi ile Boşanma davası açma yöntemidir. Yine davayı açmadan önce Dava harç-masraf miktarının ödenmesi gerekir. Dava harç-masrafı değişkendir. Bu sebeple davayı açmadan önce dava harç-masraf miktarının ödenmesi durumunda dava açılmış olur.

Kısa sürede boşanmak için ne yapılması gerekir?

Kısa sürede boşanmak isteyenler Anlaşmalı Boşanma yöntemini tercih eder. Hem anlaşmalı boşanma dilekçesi hem de anlaşmalı boşanma protokolü kişilere özel yazılmaktadır. Protokolde anlaşmalı boşanmanın şartları yazılıdır. Temel olarak; evlilik birliğini devam ettirmeye imkân ve ihtimal bulunmaması durumunda anlaşmalı boşanmanın tercih edildiğini söylemek gerekir.

Boşanma dilekçesi ne kadar sürede yazılır?

Boşanma dilekçesinin yazım süresi kişiye göre değişmektedir. Her tür boşanma dilekçesini ivedi bir şekilde yazmaktayız. Daha önce boşanma dilekçesi yazmamış, bu konuda bilgisi olmayan kişiler uzun bir sürede hatalar ile dolu boşanma dilekçesi yazabilmektedir. Hataların önüne geçebilmek için bir kaç saat içerisinde boşanma dilekçesini yazıp online gönderebiliyoruz. Boşanma dilekçesi yazmak ile ilgili bilgi sahibi olmak için web sitemizde paylaştığımız Boşanma dilekçesi nasıl yazılır? makalesini inceleyebilirsiniz.

Boşanma dilekçesi yazdırmak istiyorum ne yapmalıyım?

Boşanma dilekçesi yazdırmak için cep telefonun ile web sitemize bağlanarak “Arzuhalciyi ara” butonunu kullanabilirsin. Öngörüşme esnasında Boşanma dilekçesi ücret bilgisi, ve diğer bilgiler iletilmektedir. Ödeme sonrası yoğunluk olmaması durumunda boşanma dilekçesi ivedi şekilde yazılıp gönderilmektedir.

Boşanma dilekçesini Online yazdırabilir miyim?

Türkiye’nin 81 iline Online dilekçe hizmeti sunulmaktadır. Boşanma davası açmak isteyen kişi Online dilekçe hizmeti sayesinde gerekli dilekçeyi yazdırıp davasını kendisi açabilmektedir.

Boşanma dilekçe ücreti nedir?

Boşanma davası açmak isteyen ve bu nedenle boşanma dilekçesi yazdırmak isteyen kişi dilekçe ücreti ile ilgili bilgi almak için cep telefonu ile web sitemize bağlanarak “Arzuhalciyi ara” butonunu kullanmalıdır. Has Arzuhalci, zamların arttığı dönemlerde uygun ücretler ile dilekçe hizmeti sunmaktadır. Dilekçe siparişlerini ise yoğunluğun olmaması durumunda bir kaç saat içerisinde yazıp gönderilmektedir.

Boşanma sebepleri nelerdir?

Boşanmanın fazla sayıda sebep ve dayanakları bulunur. Örneğin; eşlerden birinin diğerine küçük düşürme, psikolojik şiddet, hakaret, darp eyleminde bulunması temel boşanma sebepleri arasında yer almaktadır. Aldatma durumuda boşanma sebeplerinden biridir. Evlilik birliğinin sarsılması da boşanma sebepleri arasında yer almaktadır. Daha net açıklamak gerekirse; Türk Medeni Kanunu Madde 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167. maddelerinde boşanma sebepleri açıklanmıştır. Boşanmanın tek taraflı olması durumunda boşanma sebebinin ispatlanmış olması şartı aranmaktadır.

Örneğin; darp nedeniyle boşanma davası açan eş bu iddiayı tam olarak sonuçlanmış bir ceza davası ile ispatlayabilir. Darp edilen ve darp raporu alıp şikâyetçi olan eş, ceza davasının sonuçlanmasını müteakip eşi tarafından darp edildiğini ispatlamış olur.

12 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 • Boşanma davası açacağım. Boşanma dilekçesi yazmadığım için nasıl yazılacağına dair bilgim yok. Dilekçe yazdırmak istiyorum. Boşanma dilekçesi ücreti nedir?

  • Has Arzuhalci’ye hoşgeldiniz.
   Her tür dilekçe ihtiyacınızı karşılamanız için Online dilekçe hizmetimiz bulunmaktadır. Boşanma dilekçesi ücret bilgisi almak için cep telefonunuz ile web sitemize bağlanarak “Arzuhalciyi ara” butonunu kullanabilirsiniz. İyi günler.

  • Has Arzuhalci’ye hoşgeldiniz.
   Her tür dilekçe ihtiyacınız için Online dilekçe hizmetimiz bulunmaktadır. Boşanma dilekçesi ücret bilgisi almak için cep telefonunuz ile web sitemize bağlanarak “Arzuhalciyi ara” butonunu kullanabilirsiniz. İyi günler.

  • Has Arzuhalci’ye hoşgeldiniz.
   Boşanma dilekçesi ile ilgili ücret bilgisi almak için; cep telefonunuz ile web sitemize bağlanarak “Arzuhalciyi ara” butonunu kullanabilirsiniz.

  • Has Arzuhalci’ye hoşgeldiniz.
   Boşanma dilekçesi yazdırmak, ücret bilgisi almak için web sitemize cep telefonunuz ile bağlanarak “Arzuhalciyi ara” butonunu kullanabilirsiniz.

  • Has Arzuhalci’ye hoşgeldiniz.
   Boşanma dilekçesi yazdırmak, ücret bilgisi almak için web sitemize cep telefonunuz ile bağlanarak “Arzuhalciyi ara” butonunu kullanabilirsiniz.

  • Has Arzuhalci’ye hoşgeldiniz.
   Online dilekçe hizmetimiz bulunmaktadır. Boşanma dilekçesi yazdırmak, ücret bilgisi almak için web sitemize cep telefonunuz ile bağlanarak “Arzuhalciyi ara” veya “Whatsapp İletişim” butonlarını kullanabilirsiniz.

arzuhalci

Çalışma Saatleri

Pazartesi: 09:00–17:00
Salı: 09:00–17:00
Çarşamba: 09:00–17:00
Perşembe: 09:00–17:00
Cuma: 09:00–17:00
Cumartesi: 09:00–17:00
Pazar: 09:00–17:00
Arzuhalciyi Ara
Whatsapp İletişim