Boşanma davası nasıl açılır?

Boşanma davası nasıl açılır? Boşanma davası Aile Mahkemesine boşanma dava dilekçesi sunarak açılmaktadır. Boşanma davası açmak için dilekçe gerektiğinden türkçe dil bilgisi ve hukuki prosedüre uygun dilekçe hizmeti alabilirsiniz.

Has Arzuhalci olarak dava dilekçesi ve davaya cevap dilekçesinin yazımı konusunda deneyimliyiz. 20 yıldan uzun süredir adli ve idari dilekçe hizmetlerimiz devam etmektedir. Bu konuda web sitemizde fazla sayıda makale paylaştık. En çok bilgi verdiğimiz dava konusu Boşanma davası nasıl açılır? sorusunun cevabı olmuştur. Boşanma davası açmak için gerekli dilekçeyi yazacak bilgi ve tecrübesi olmayan kişi dilekçe hizmetimizden almaktadır. Dava sürecinde gerekli olabilecek dilekçeleri itina ile yazmaktayız.

Boşanma davası açmak için gerekli evraklar nelerdir?

Boşanma davası açmak için gerekli olan evrak niteliğindeki belge boşanma dilekçesi olarak bilinmektedir. Davanın konusu, izahı ve benzer bilgiler boşanma dilekçesinde yazılı bulunmaktadır. Boşanma dilekçesinde bulunması gereken bilgiler ise web sitemizde paylaşılmıştır. Örneğin; Boşanma davası nasıl açılır sayfasını ziyaret ederek bilgi edinmek kolaydır.

Boşanma davası açmak için gerekli evrak listesi şöyledir;

 • Anlaşmalı boşanma hâlinde boşanma dilekçesi ve boşanma protokolü + kimlik fotokopileri
 • Çekişmeli boşanma hâlinde açıklamalı boşanma dilekçesi + kimlik fotokopisi

Boşanma davası ne zaman sonuçlanır?

Boşanma davası anlaşmalı ise kısa sürede sonuçlanır. Çekişmeli boşanma davaları daha uzun sürmektedir. Boşanma sürecini kısa tutmak için anlaşmalı boşanma tercih edilir.

Boşanma davası nasıl açılır? sorusuna cevap olabilecek bağlantılar

Daha önce web sitemizde paylaştığımız makale bağlantıları şöyledir;

 1. Boşanma davası açmak istiyorum?
 2. Boşanma davası nereye açılır?
 3. Boşanma dilekçe ücreti nedir?
 4. Anlaşmalı boşanma ücreti nedir?
 5. Boşanma dilekçe ücreti nedir?
 6. Boşanma dilekçesini kim yazar?
 7. Anlaşmalı boşanma dilekçesi nasıl hazırlanır?
 8. Şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanma davası nasıl açılır?

Arzuhalci’ye ulaşmak için ne yapmalıyım?

Dava dilekçesi veya davaya cevap dilekçesi olmak üzere tüm dilekçe işlemleriniz için Online dilekçe hizmetimiz bulunmaktadır. Has Arzuhalci’ye ulaşmak için web sitemize cep telefonunuz ile bağlanarak “Arzuhalciyi ara” veya “Whatsapp iletişim” butonlarını kullanabilirsiniz.

4 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  • Has Arzuhalci’ye hoşgeldiniz.
   Boşanma dilekçesi yazdırmak veya boşanma dilekçe ücret bilgisi almak için web sitemize cep telefonunuz ile bağlanarak “Arzuhalciyi ara” veya “Whatsapp İletişim” butonlarını kullanabilirsiniz.

  • Has Arzuhalci’ye hoşgeldiniz.
   Şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanma dilekçesi yazdırmak için web sitemize cep telefonunuz ile bağlanarak “Arzuhalciyi ara” veya “Whatsapp İletişim” butonlarını kullanabilirsiniz.

Çalışma Saatleri

Pazartesi: 09:00–17:00
Salı: 09:00–17:00
Çarşamba: 09:00–17:00
Perşembe: 09:00–17:00
Cuma: 09:00–17:00
Cumartesi: 09:00–17:00
Pazar: 09:00–17:00

Bize ulaşmak için

Mobil cihazlar üzerinden web sitemize bağlanarak "Arzuhalciyi ara" veya "Whatsapp iletişim" butonlarını kullanabilirsiniz.
Arzuhalciyi Ara
Whatsapp İletişim